Galaxy Dash: Race to Outer Run – galaktyczna przygoda w trójwymiarze

0
489

Jakoś tak się złożyło, że ostatnio zamiast tradycyjnych produkcji, niemal każdego dnia przychodzi mi sprawdzać te osadzone w dalszym bądź bliższym Wszechświecie. Wczoraj, na przykład, z samego rana miałem okazję zrecenzować dla Was grę Million Asteroids, natomiast dzisiaj chciałem przedstawić podobny i kolejny, dość „świeży” androidowy projekt. Znajdziecie go w sieci pod nazwą Galaxy Dash: Race to Outer Run. Na razie wystarczy, jak będziecie wiedzieć o nim, że zadebiutował w Google Play dosłownie kilkadziesiąt godzin temu, a już teraz może pochwalić się sporą ilością fanów.

Galaxy Dash: Race to Outer Run – co nikogo z Was nie zdziwi – przychodzi nam wcielić się w postać kapitana pewnego statku kosmicznego. Nasze zadanie polega na kierowaniu wspomnianą maszyną w taki sposób, aby nie zderzyła się z żadną asteroidą bądź też innym obiektem latającym sobie gdzieś w przestrzeni pozbawionej grawitacji.

galaxy

Opisywana produkcja to nic innego jak kolejna apka oferująca niekończącą się rozgrywkę. Cała zabawa polega więc tutaj nie na przechodzeniu z jednej planszy na drugą, lecz biciu rekordów dystansowych oraz chwaleniu się osiągnięciami przed prawdziwymi lub wirtualnymi znajomymi.

Sterowanie w Galaxy Dash: Race to Outer Run jest bardzo proste do wytłumaczenia i opanowania. Rysujemy tu w zasadzie tylko i wyłącznie poziome kreski w prawą bądź lewą stronę oraz od czasu do czasu strzelamy do zbliżających się w naszym kierunku rywali. Mimo wszystko, na samym początku zmuszeni jesteśmy przemęczyć się z tutorialem. Choć nie możemy w nim robić tego, na co mamy ochotę, trwa bardzo krótko, co w dzisiejszych realiach jest naprawdę rzadko spotykanym zjawiskiem.

galaxy1

W trakcie naszej kosmicznej przygody w Galaxy Dash: Race to Outer Run zbieramy coś w rodzaju złotych oraz zielonych monet. Jedne z nich służą jako wirtualna waluta, natomiast drugie są czymś w rodzaju paliwa dla naszego pojazdu. Zebrane przez nas elementy możemy zamieniać na dodatki w specjalnie przygotowanym do tego sklepiku. Dostępne są tą zupełnie nowe statki, członkowie załogi oraz ulepszenia dla maszyn, dzięki którym możemy stać się właścicielami dużo sprawniejszych oraz wytrzymalszych „sprzętów”.

Grafika zastosowana w grze z tego wpisu nie zrobiła na mnie przesadnie dobrego wrażenia. Myślę jednak, że mało wymagający gracze nie będą mieli powodów, by na nią narzekać. Jeśli chodzi o dźwięki, moim zdaniem, mogłyby być zdecydowanie lepsze, ale – jak to mówią – o gustach dyskutować się nie powinno.