Fun Run 2 – czas zacząć sezon na misia! [VIDEO]

0
579

W Google Play ubywa ostatnio typowych runnerów, natomiast w ich miejsce zaczynają wkraczać multiplayerowe ścigałki bazujące na podobnych zasadach. Co najważniejsze, każda z nich jest coraz lepsza. Możecie przekonać się o tym na własnej skórze, grając w produkcję o pomysłowej nazwie Fun Run 2.

Produkcja mobilna o nazwie Fun Run 2 daje nam okazje do kierowania różnymi zwierzętami. Na pierwszy rzut oka wyglądają one w stu procentach typowo, ale pozory są mylące, gdyż wirtualne misie, owieczki i inne to w tym przypadku istne maszynki do zabijania. I to nie zombiaków, kosmitów czy groźnych gangsterów, lecz… swoich osobistych przyjaciół.

Zazwyczaj nie lubię łączyć się z Facebookiem w grach mobilnych, jednak w przypadku Fun Run 2 zrobiłem wyjątek. Dlaczego? Bo dzięki synchronizacji ze wspomnianym portalem społecznościowym mogłem dokopać kilku znajomym na torze wyścigowym. I jakby tego było mało, w każdej chwili mogę zapraszać ich do wspólnej zabawy, co jest – moim zdaniem – naprawdę świetną sprawą.

Ludzie stojący za stworzeniem Fun Run 2 przygotowali dla nas kilka dwuwymiarowych plansz, które charakteryzują się różnymi typami przeszkód. Decydując się na zabawę online, przed rozpoczęciem rywalizacji możemy zagłosować na jedną z dwóch tras, dzięki czemu mamy możliwość wyeliminowania tego etapu, który nam mniej odpowiada.

Jak to w ścigałkach, w Fun Run 2 naszym zadaniem jest zajęcie pierwszego miejsca w wyścigu z czterema uczestnikami. Podczas biegania po planszy nie tylko staramy się przeskakiwać przez przepaści oraz wspinać się po murkach, ale także zbieramy bonusy, które pozwalają nam zaczepiać rywali i mniej lub bardziej ich spowalniać.

Wśród dostępnych power-upów w grze znalazło się miejsce dla magnesu przyciągającego wrogów, burzy z piorunami, ostrych jak brzytwa pułapek na niedźwiedzie i tym podobnych. Żadnego z dodatków nie możemy sobie ulepszyć, a więc mamy pewność, że w pojedynkach na bieganie przeciwnik ma takie same szanse na zwycięstwo, jak i my. Wniosek? Liczy się tylko doświadczenie i umiejętności praktyczne.

Za zajęcie miejsc na podium otrzymujemy w Fun Run 2 mobilne monety. Przydają nam się one do kupowania nowych bohaterów oraz dodatków stworzonych specjalnie z myślą o nich. Elementów garderoby jest tak wiele, że na pewno każdy z Was znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście, zebranie odpowiedniej sumki pieniędzy nie zajmuje przysłowiowych pięciu minut.

Grafika w przypadku gry Fun Run 2 nie zachwyca jak nowoczesne, trójwymiarowe zręcznościówki. Najważniejsze jest jednak to, że opisywany runner potrafi zająć nam chwilę czasu i nie wymaga od nas kupowania czegokolwiek za prawdziwe pieniądze.