Fruit Scoot – miksuj świeże owoce, bo tylko tak można uratować świat!

0
882

Fruit Scoot to pierwsza androidowa nowość, do jakiej dorwałem się przy okazji czwartkowych premier w Google Play. Chociaż bardzo bym chciał napisać coś innego, mój wybór nie do końca okazał się szczęśliwy. Chcielibyście wiedzieć, dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest wręcz banalna, ale nie ma co psuć atmosfery już w pierwszych linijkach tekstu. Na szczegóły przyjdzie jeszcze pora.

Niektórych wątków fabularnych musimy się w Fruit Scoot domyślać, a innych nie. Pewne jest to, że głównymi bohaterami są tutaj Penelopa i Dan – dwójka śmiałków, która postanawia uratować świat zwierząt w dość niecodzienny sposób. Niestety, nie do końca wiemy, czy pani i pan są parą, ale doskonale od samego początku zdajemy sobie sprawę, co musimy robić. W końcu opisywana produkcja to nic innego jak przedstawiciel gatunku match-3.

scot

Uruchamiając pierwszy i każdy kolejny poziom, nietrudno odnieść wrażenia, że Fruit Scoot to kolorowa, solidna podróbka popularnego Candy Crush Saga. I – niestety – nie mam tutaj na myśli jedynie rozgrywki. Pod względem graficznym również obie apki naprawdę niewiele się od siebie różnią, co sami możecie przyznać, spoglądając na screeny.

Liczba plansz oferowanych w grze nie zadowalająca, ale prawdopodobnie twórcy Fruit Scoot nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i przygotują dla nas co najmniej kilka aktualizacji. Szkoda jedynie tego, że do leveli mamy ograniczony dostęp, bo po pięciu skuchach musimy zrobić sobie przerwę.

scot1

Misje czekające na nas w Fruit Scoot są bardzo różnorakie. Czasem wystarczy zdobycie konkretnej liczby punktów, jednak niekiedy przydaje się tylko jeden czy dwa typy owoców. Inaczej mówiąc, raczej nudzić się nie będziecie. No, chyba że graliście już w kilka match-3 i macie ich serdecznie dosyć.

Na moim smartfonie opisywana gierka spisywała się bez zarzutów. Nie mogę jednak przejść obojętnie obok opinii, z których jasno wynika, że Fruit Scoot lubi „crashować” na ekranie głównym. Być może wkrótce ten błąd zostanie naprawiony, a może to znak,… żeby poszukać sobie innej układanki.