Fruit Ninja – zabawa w siekanie owoców

11
675

Nie tylko Angry Birdsy można nazwać klasykiem, który związany jest z początkami rynku gier mobilnych. Wśród jednych z pierwszych androidowych hiciorów można wymienić również Fruit Ninja, ciekawą grę zręcznościową, w której… siekamy owoce pojawiające się na ekranie.

Głównym bohaterem Fruit Ninja jest tytułowy wojownik, którego mistrz chce nauczyć prawidłowego posługiwania się mieczem. Aby młody adept wschodnich sztuk walki mógł zostać prawdziwym ninja, będzie musiał udowodnić swojemu nauczycielowi, że jest w stanie swoim „narzędziem pracy” przepoławiać na pół fruwające w powietrzu owoce. Jak pewnie się domyślacie, to my – jako gracze – mamy wspomnianej postaci pomóc w zrealizowaniu zadania.

fruit

Rozgrywka we Fruit Ninja jest tak samo nieskomplikowana, jak instrukcja skręcania mebli z IKEI. Na ekranie głównym gry pojawiają nam się od czasu do czasu owoce, a my – za pomocą palców – musimy je niszczyć. Każde zaniechanie obowiązku wiąże się z karą. Dodatkowo, warto wspomnieć o pojawiających się w trakcie gry bombach, których bez względu na wszystko nie możemy, z wiadomych względów, dotknąć.

Początkowo Fruit Ninja nie oferowało nic więcej poza zwykłą, wspomnianą wyżej rozgrywką. Obecnie jest z tym nieco inaczej, bowiem poza Klasykiem dostępny jest także tryb Zen oraz Arcade. Warto również wspomnieć o power-upach dostępnych w aplikacji, które miały za zadanie urozmaicić zabawę, tymczasem – moim zdaniem – niepotrzebnie ją komplikują.

fruti1

Rezultatami osiągniętymi w grze możemy chwalić się na globalnej tablicy wyników. Lubię, kiedy gry pozwalają nam rywalizować nie tylko z samym sobą, lecz take innymi. Dodaje to grze dodatkowego smaczku i sprawia, że nasze starania nie wydają się pozbawione sensu.

Audiowizualnie Fruit Ninja prezentuje się nienagannie. Grafika wprawdzie jest prosta i nie zawiera nowoczesnych elementów, lecz ma swój niepowtarzalny klimat. Jeśli chodzi o dźwięki, uważam, że podczas gry nie trzeba ich wyłączać, bo nie denerwują, a wręcz pozwalają odczuwać z zabawy jeszcze większą frajdę.


logo-app
Fruit Ninja
Halfbrick Studios
1,09 €   
qrcode-app