Frontline Commando 2 – na wojnie rządzą pieniądze

0
615

W telewizji coraz częściej słyszy się o wojnie i o tym, że w dzisiejszych czasach rządzą nią głównie pieniądze. Najbogatsi nie dają żadnych szans biedniejszym i tak dalej. Choć wydawałoby się, iż w świecie gier mobilnych jest zupełnie inaczej, apka o nazwie Frontline Commando 2 udowadnia, że nawet i w „wirtualu” bez kasiory niewiele można osiągnąć.

W produkcji Frontline Commando 2 wcielamy się w postać żołnierza, który walczy za swoją ojczyznę z różnymi bardzo złymi ludźmi. Rozgrywka wygląda tu nieco inaczej, niż w większości strzelanek. Nie kierujemy bowiem wszystkimi ruchami głównego bohatera, a jedynie decydujemy o tym, kiedy ma wyłonić się zza kryjącego go muru i oddać strzał. Wbrew pozorom, nie jest to wcale nudne, o czym można się przekonać dość szybko.

comman

Oczywiście, podany przeze mnie wyżej schemat to wielkie uproszczenie. Na samym początku faktycznie musimy tylko się ukrywać i oddawać strzały za pomocą zwykłego karabinu maszynowego. Z czasem do ukończenia misji potrzeba jest czegoś więcej – używania lunety przybliżającej oraz zmieniania położenia ze względu na rakiety lecące w naszym kierunku.

Autorzy Frontline Commando 2 zastosowali w niej system punktów doświadczenia znany głównie z RPG-ów. Co to oznacza? Ano to, że po każdym wykonanym zadaniu otrzymujemy określoną liczbę „EXP-a” oraz wirtualnych monetek. Dzięki temu możemy rozwijać broń, którą dysponujemy, a także zarządzać kierowanymi przez nas jednostkami.

Maszyn do zabijania, a także innych ulepszeń mamy w grze całe mnóstwo. Warto pochwalić GLU Mobile za to, że nie zdecydowało się na wypuszczenie gry „na odwal”. Jak wiadomo nie od dziś – rozbudowana apka, to dobra apka. Koniec i kropka.

Niestety, system oparty na wirtualnych pieniądzach ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Wadami są przede wszystkim mikropłatności występujące w produkcji. Na samym początku naszej przygody z wojskiem w Frontline Commando 2 potrzeba wydania kilku złotych na jakiś przedmiot w apce w ogóle się nie pojawia. Później, siłą rzeczy, już tak. A to dlatego, że bez wydania kilku złotych w późniejszych etapach ciężko jest cokolwiek osiągnąć.

Graficznie Frontline Commando 2 to niezwykle udany projekt. Uważam, że gra prezentuje się bardzo dobrze, co zresztą najlepiej widać na załączonych do wpisu screenach.