Frog Swing – żaba z dłuuugaśnym językiem

0
821

W przeciwieństwie do legendarnego już SuperFroga bohater gry Frog Swing nie posiada peleryny ani też specjalnych zdolności. Potrafi za to wyjąć z paszczy bardzo długaśny język i za jego pomocą przemieszczać się z jednego miejsca na drugie, zbierając przy tym pięknie wyglądające świetliki. Jeśli czujecie się na siłach, aby pomóc wspomnianemu płazowi, przeczytajcie ten wpis i przekonajcie się, co w rzeczywistości oferuje dzieło studia Tapps Games.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że Frog Swing nie jest grą z ogromną ilością plansz. Tak naprawdę cały czas robimy tutaj to samo, a naszym jedynym zadaniem jest śrubowanie rekordów dystansowych. Ogólnie rzecz biorąc, gra nie wydaje się skomplikowana. Zagrałem w nią jednak kilka razy i na własnej skórze było mi dane zgodzić się z teorią, że nie powinno się oceniać książki tylko po okładce czy też pierwszych kilku stronach.

Jak pisałem we wstępie, w opisywanej apce kierujemy sympatyczną żabą. Pewien żarłoczny kwiat połyka ją, a następnie wypluwa, aby wpadła do wody i mieszkających w niej ryb. Stworzonko jednak absolutnie nie zgadza się na taki los i postanawia się uratować. A że nie zna ani karate, ani też języka podwodnych zwierząt, zmuszone jest wykorzystać swój długaśny język, czyli łapać się liści mniejszych bądź większych kwiatów.

Roślinka nie traktuje naszego wirtualnego płaza w sposób ulgowy. Wręcz przeciwnie, funduje mu naprawdę szybką podróż, którą zakończyć możemy tylko sprawnym dotykaniem ekranu. Na początku nie jest trudno o skuchę. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie jeden mały szkopuł – po skończonej rozgrywce przez pięć sekund zachęca się nas do skorzystania z zielonego kryształu regenerującego życie żaby, a później raczy nas widokiem baneru reklamowego.

Poza wynikiem wyrażonym w metrach, w produkcji Frog Swing zależy nam też na latających wokół nas świetlikach. Dzięki nim jesteśmy w stanie kupić wirtualne dodatki dla płaza takie jak, na przykład, magnes do przyciągania bonusów albo też zupełnie nowych bohaterów, wśród których dostępne są nie tylko żaby, lecz także… kameleony.

Gra Frog Swing jest dostępna za darmo, ale wyświetlające się w niej reklamy niemalże zmuszają nas do wykupienia wersji bez banerów. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, że prezentuje się bardzo dobrze, tak więc śmiało można ją polecać każdemu, kto lubi mało skomplikowaną rozgrywkę o niekoniecznie niskim poziomie trudności.