Free Jump – „najlepsza” nowość w Google Play

0
553

Każdego tygodnia, a dokładniej w każdy czwartek, zmieniają się w Google Play propozycje dla graczy. W rubryce „Najlepsze nowości” znaleźć można niekiedy bardzo wiele perełek, ale czasem zdarzają się również czarne owce. Do grona tych ostatnich produkcji bez problemu można zaliczyć „dzieło” o nazwie Free Jump, które… jest po prostu brzydkie.

Nie mam pojęcia, w jaki sposób wybierane są gry do zestawów tych najlepszych, ale jestem przekonany, że Free Jump w ogóle nie powinna znaleźć się w żadnym z tego typu zestawień. Jeżeli już zobaczyliście screeny, na pewno znacie odpowiedź na pytanie, dlaczego. Nie o sam wygląd jednak tutaj chodzi. W końcu – jak wiadomo nie od dzisiaj – poza względami wizualnymi liczy się jeszcze rozgrywka.

jump

Jeżeli chodzi o zabawę oferowaną w Free Jump, zbyt wiele tłumaczyć nie trzeba. Jako gracze, kierujemy chłopakiem o czarnych włosach, który podskakuje sobie między drewnianymi skrzyniami. Niekiedy zdarza się, że na jego drodze stają trzy przeszkody ustawione jedna na drugiej, a niekiedy mamy do czynienia tylko z jedną. I to w zasadzie wszystko, co można napisać na temat zdobywania punktów i bicia rekordów.

Muszę przyznać, że jedyna rzecz, jaka w minimalny sposób spodobała mi się w Free Jump, to sterowanie. Co prawda, chodzi tu tylko o przytrzymywanie i puszczanie palca w odpowiednim momencie, ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z czymś działającym na podobnej zasadzie. Szkoda tylko, że na początku wystarczy przed każdą przeszkodą „naładować” pasek energii do samego końca, aby porządnie ukończyć nawet najbardziej skomplikowany fragment rozgrywki.

jump1

Domyślam się, że chcielibyście usłyszeć, iż w Free Jump możemy zdobywać acheivementsy i wspinać się w rankingach. Szczerze powiedziawszy, liczyłem na podobne urozmaicenia. Niestety, zawiodłem się, bo twórcy opisywanej zręcznościówki nie dali nam nawet najmniejszego dodatku urozmaicającego zabawę.

Czy powinniście pobrać Free Jump na swoje smartfony i tablety? Moim zdaniem, szkoda na to czasu. Jeżeli jednak lubicie brzydotę, to czemu nie. Na pewno będziecie zadowoleni.