Freaking Math – pożywka dla matematycznych freaków

0
590

Gra mobilna Freaking Math przekonała mnie do tego, że jeszcze nigdy nie było mi dane zagrać w prawdziwą produkcję dla matematycznych maniaków. Jeżeli uważacie, iż Waszą wiedzę z liczenia najlepiej udowadnia wynik w 2048, bardzo szybko przestaniecie mówić o tym głośno po wypróbowaniu dzieła Nguyen Luong Bang.

Już na wstępie pragnę uspokoić wszystkich tych, którzy mają uczulenie na potęgi, pierwiastki oraz inne podobne wynalazki, że żaden z nich nie występuje w Freaking Math. Jest to dobra wiadomość, ale za bardzo nie powinniście się nią cieszyć. Dlaczego? Pozwólcie, że pokażę trochę swojego wrednego charakterku i nie odpowiem Wam na to pytanie. Ale spokojnie – jestem pewny, że zaraz sami ją znajdziecie.

freaking

Gra Freaking Math każe rozwiązywać działania matematyczne na czas. Wyzwania, jakie na nas czekają, nie należą do wielce skomplikowanych, gdyż są na poziomie szkoły podstawowej. Nie samo uzyskiwanie prawidłowych wyników jest tutaj trudne, lecz mieszczenie się w limitach czasowych.

O ile pierwszą sumę możemy sobie liczyć do woli, po udzieleniu przez nas odpowiedzi, aktywuje się zegar. Ten wyświetla się na górze ekranu w postaci paska, ale nie łudźcie się, że będziecie mieli czas na niego spojrzeć. Freaking Math wymaga rozwiązywania zadań w mniej więcej dwie sekundy. Co prawda, dokładnych danych nie znam, ale powiem wprost – umysł humanisty po dziesięciu prawidłowych wynikach zwyczajnie się nagrzewa.

freaking1

Nie musimy w Freaking Math podawać dokładnych rozwiązań, a jedynie odpowiadać na pytanie, czy wyświetlane równanie jest prawidłowe czy nie. Oczywiście, nie możemy korzystać tutaj z żadnych power-upów ani też nie mamy możliwości zatrzymywania czasu. Wniosek nasuwa się zatem sam i mówi jedno – ta gra po prostu jest stworzona tylko dla prawdziwych „mózgowców”.

Dzięki temu, że autor gry zdecydował się na skorzystanie z achievementsów oraz tabeli wyników, w Freaking Math mamy wrażenie, że nasze działania mają jakiś sens. Po pierwsze, możemy bić rekordy i walczyć z innymi o miejsce na globalnym podium. Po drugie – jeżeli mamy ochotę, możemy skupiać się na wykonywaniu osiągnięć i tym samym nabić nieco EXP-a do konta w Google Play Games.