Freak Circus Racing – jestem cyrkowcem i nic, co szalone nie jest mi obce

0
507

Praca w cyrku ani nie należy do najłatwiejszych, ani też do wyjątkowo dobrze opłacanych. Jakby tego było mało, naprawdę strasznie trudno ją dostać. Na szczęście, ma ona również swoje zalety, do których należy fakt, że każdego dnia możemy doskonale się bawić. Mimo wszystko, radzę Wam, żebyście przekonali się o tym w grze mobilnej Freak Circus Racing, a nie na własnej skórze.

Nazwa opisywanej produkcji mówi nam o wyścigu, jednak w Freak Circus Racing nie rywalizujemy z innymi w sposób bezpośredni (nie licząc plansz z bossami). Główny bohater jest po prostu zaciekłym miłośnikiem sztuki cyrkowej i stara się za wszelką cenę udowodnić światu, że powinien dostać pracę w swoim wymarzonym zawodzie. Można więc rzec, że chodzi tu o przysłowiowy wyścig szczurów albo jak kto woli… pozytywnych szaleńców.

Rozgrywka w Freak Circus Racing podzielona została na plansze. Znajdują się one w różnych działach i różnią od siebie wyglądem oraz rodzajami przeszkód. Chociaż ukończenie danego etapu polega na przekroczeniu linii mety, zdobycie trzech gwiazdek jest znacznie trudniejszym przedsięwzięciem, niż mogło by się wydawać. Co ciekawe, misje poboczne ulegają zmianie, tak więc nudno zdecydowanie nie jest.

Podczas gry używamy jedynie dwóch przycisków, a raczej pedałów. Ten po prawej stronie to gaz, a po lewej hamulec, który pozwala jednocześnie na wykonywanie piruetów w powietrzu. Oczywiście, za wszelkiego rodzaju sztuczki otrzymujemy nie tylko osobistą satysfakcję, lecz również punkty doświadczenia. Te pozwalają nam na zdobywanie nowych leveli, co raczej jest dość łatwe do przewidzenia.

Zbierane w Freak Circus Racing odpowiedniki pieniędzy umożliwiają nam modyfikację parametrów wirtualnego auta. Ceny nowych części do wysokich nie należą i ewidentnie przygotowane zostały w taki sposób, by ukończenie konkretnych poziomów nie było kwestią braku odpowiednich środków, lecz umiejętności gracza.

Mimo że strasznie nie lubię limitów żyć oraz im podobnych, czekanie na uzupełnianie kanistrów z paliwem w Freak Circus Racing wyjątkowo mnie nie złościło. Chcecie wiedzieć dlaczego? Bo autorzy gierki udostępnili opcję, w której za dodatkową zapłatą możemy kupić nielimitowaną liczbę prób. Jak dla mnie, to do naprawdę doskonałe rozwiązanie.