Forest Mania – układanka w kolorowym, leśnym świecie

0
777

Układanki z gatunku match-3 to istny fenomen. Bo choć w Google Play jest tego typu gier bardzo wiele, wciąż niektóre z nich biją rekordy popularności i nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić. A że zależy mi na tym, byście w chwilach nudy mieli co robić, postanowiłem znaleźć dla Was kolejną fajną łamigłówkę. I tym razem naprawdę dobrze trafiłem, ponieważ mój wybór padł na apkę Forest Mania.

Uruchamiając grę po raz pierwszy, wyświetla nam się ekran powitalny, w którym możemy zsynchronizować profil w grze z kontem na portalu społecznościowym.

Do wyboru mamy tutaj zarówno Facebooka, jak i Google+, ale nikt nie zabrania nam także zabawy z profilu gościa. Oczywiście, decydując się na tę ostatnią opcję, musimy liczyć się z tym, że w przypadku przypadkowego usunięcia gry, nasz postęp zostanie utracony, a do tego nie będziemy mieli okazji do sprawdzania wyników osiąganych przez znajomych.

match

To, co na pewno zasługuje na uwagę w Forest Mania, to liczba dostępnych poziomów. Nie mamy tutaj pięćdziesięciu czy stu wyzwań, lecz przygotowano dla nas ich grubo ponad dwieście. Oczywiście, przejście wszystkich leveli nie zajmuje kilku dni, ale warto na początku gry ukończyć ich jak najwięcej. Dlaczego? Ze względu na fakt, iż przez pierwszych sześćdziesiąt minut zniesiony jest limit żyć, który w normalnych okolicznościach każe nam czekać na regenerację serduszka aż pół godziny!

Czy trzeba pisać Wam dokładnie, co takiego przychodzi nam robić w Forest Mania? Prawdopodobnie nie. Łączenie ze sobą co najmniej trzech takich samych elementów jest już tak samo pospolite jak płaskie telewizory w polskich domach. Co za tym idzie, wzmianki o wskazówkach, trickach oraz inne tego typu rzeczach są w tym wpisie całkowicie zbędne.

match1

Pierwsze poziomy czekające na nas w grze są bardzo łatwe do ukończenia. Można nawet rzec, że kończą się same. Później tak kolorowo już nie jest, ale dzięki power-upom możemy sobie nieco z tym pomóc. Niestety, problem jest taki, że na większą ilość dodatków trzeba wydać prawdziwe pieniądze, a tego nie lubimy, prawda?

Mimo że Forest Mania wydaje się standardowe do granic możliwości, jestem przekonany, że będziecie zachwyceni grafiką zastosowaną w tej grze. Moim zdaniem prezentuje się wyśmienicie, a z dźwiękami tworzy naprawdę dobraną parę!