Forest Home – nie bądź łoś, pomóż zwierzakom

0
750

Niektóre zwierzęta mają bardzo dobry węch, dzięki czemu są w stanie dotrzeć do domów nawet z przysłowiowego drugiego końca świata. Bohaterowie Forest Home to – niestety – zupełnie inne przypadki. Lis, królik i inne absolutnie nie są w stanie sobie przypomnieć, gdzie mieszkają, a my – jako gracze – mamy im pomóc w odnalezieniu właściwej drogi.

Produkcja Forest Home opowiada nam historię pewnej dziewczynki, która wygląda jak baśniowy czerwony kapturek. Możemy się tylko domyślać, gdzie ona podąża, ale najważniejsze w tym przypadku jest jednak to, że zostaje zaczepiona przez leśne zwierzaki, które potrzebują pomocy. Mówiąc dokładniej – zależy im na znalezieniu drogi do domów. Zadanie niby proste, ale praktyka pokazuje, że może płatać nam figle.

anim1

Każdy etap w grze to kilka plansz do ukończenia. Żeby zdobyć maksymalną liczbę gwiazdek w poszczególnym levelu, należy narysować każdemu bohaterowi dróżkę, po której musi iść. Oczywiście, metą jest nora oraz inne miejsca zamieszkania leśnych stworzeń.

Dodatkowo, trzeba mieć na uwadze fakt, iż żadne pole w danej planszy nie może być pominięte, a czerwone, żółte czy niebieskie ścieżki nie mogą się ze sobą skrzyżować.

anim

Na pewno niektórzy z Was mieli już okazję zagrać w rozgrywkę podobną do tej oferowanej w Forest Home. Nie powinien to być jednak powód do tego, by rezygnować z pobierania tej gierki. Dlaczego tak sądzę? Głównym powodem jest oprawa audiowizualna. Kolorowa grafika i miłe dla ucha dźwięki świetnie komponują się z łamigłówkową zabawą i gdyby nie limit żyć, prawdopodobnie ciężko byłoby mi z niej zrezygnować na chociażby parę minut.

Ograniczona liczba serduszek to nie jedyny element, jaki w Forest Home został zaczerpnięty od innych podobnych apek. Niestety, ale piszę teraz o mikropłatnościach., które – co by nie mówić – są powszechnie dostępne w opisywanej produkcji i naprawdę łatwo się na nie skusić. Co takiego nam oferują? Zwiększają liczbę żyć oraz złotych żołędzi (wirtualna waluta), a także pozwalają nam „spinowanie” automatu z  bonusami.