Football Touch Brazil – pikselowy mundial

0
667

Football Touch Brazil to świetna propozycja głównie dla tych, co lubią niekonwencjonalne rozwiązania, a do tego odliczają już dni do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw świata. Jeżeli w grach sportowych nie przeszkadza Wam brak realizmu, a nawet ucieszylibyście się na widok pikseli – dzieło studia OOblada z pewnością powalczy w Waszym smartfonie o miano najczęściej uruchamianej aplikacji.

Produkcja Football Touch Brazil zaskakuje od samego początku. Kiedy uruchamiamy ją po raz pierwszy naszym oczom ukazuje się pikselowy… Zlatan Ibrahimović, który wyjaśnia nam w jaki sposób sterujemy wirtualnymi piłkarzami.

Chwilę później przychodzi nam rozegrać pierwszy mecz. Co ciekawe, nie mamy w nim możliwości bezpośredniego kierowania ruchami zawodników, a jedynie możemy oddawać strzały oraz podawać. Dopiero od poziomu drugiego wszystko wraca do normy.

Rozgrywka w Football Touch Brazil podzielona jest na levele. W grach sportowych takie coś zdarza się bardzo rzadko, ale muszę przyznać, że – moim zdaniem – rozwiązanie to bardzo dobrze spisuje się w praktyce. Szczególnie, że zbiór poziomów osadzony jest w różnych wirtualnych krajach. Nie ma więc mowy o jakiejkolwiek monotonii.

Gra pozwala nam wziąć udział w mundialu, a nawet sprawdzić swoje siły w trybie Multiplayer. Aby odblokować odpowiedzialne za to tryby rozgrywki, musimy ukończyć kolejno 5 oraz 10 etap. Zniechęceni? Spokojnie, można to zrobić w nieco ponad kwadrans.

Bramki zdobyte przez nas w Football Touch Brazil premiowane są określoną kwotą pieniężną. Wprawdzie kasa nie przydaje nam się do kupowania nowych wypasionych aut czy domów, lecz i tak jest bardzo potrzebna. To ona bowiem pozwala nam ulepszać umiejętności naszych podopiecznych, tak aby byli jeszcze szybsi i skuteczniejsi zarówno w ataku, jak i obronie.

Sterowanie zastosowane w produkcji OOblada także nazwać można dosyć oryginalnym. O ile wirtualna gałeczka wciąż służy nam do tego samego, co w każdej innej grze, to już reszta wygląda zupełnie inaczej. Na ekranie nie znajdziemy przycisków odpowiedzialnych za wykonywanie strzałów czy podań. Wszystko załatwiamy, rysując odpowiednie gesty.

W trakcie zabawy możemy odblokowywać gwiazdy światowego futbolu i transferować je do naszej drużyny. Niestety, wiąże się to ze sporym wydatkiem. Co ważne, niekoniecznie tylko tym wirtualnym.

Football Touch Brazil to gra pikselowa. Nie można nazwać jej na pewno realistyczną, choć mnie swoim wyglądem raczej przyciągnęła, niż odepchnęła. Czy z Wami będzie podobnie? Myślę, że tak, bo w końcu najważniejsza jest zabawa, prawda?