Football Blitz – banany biegają po murawie

0
623

Football Blitz nie jest produkcją sportową, którą można by było nazwać rozbudowaną albo też godną zainteresowania największych miłośników piłki nożnej. Jeżeli jednak zależy Wam na prostej futbolowej gierce oferującej więcej niż jeden tryb gry, na pewno powinniście uważnie przyjrzeć się wspomnianemu przeze mnie tytułowi.

Menu główne w Football Blitz jasno daje nam do zrozumienia, że opisywana gra nie jest typową sportową propozycją. Boisko wyświetlane na ekranie startowym nie posiada rogów, a występujące na nim bramki z całą pewnością nie są prostokątami. Prześmiesznie wygląda także publiczność zgromadzona wokół wirtualnej murawy. Kwadratowe ludziki mają wiecznie uśmiechnięte twarze i ubrani są w zbyt duże koszulki reprezentacji Hiszpanii oraz Brazylii.

s

W apce nie występują tradycyjne zespoły. Nie mamy więc do dyspozycji ani klubów takich jak Real Madryt, ani też drużyn narodowych. Zamiast tego mamy okazję pokierować dwuosobowymi ekipami składającymi się z postaci przebranych za banany lub kaczki albo też zamaskowanych zapaśników z pelerynami.

Do wyboru mamy trzy tryby zabawy, z czego dwa dostępne są dla miłośników Single Playera. Decydując się na szybki mecz, gramy przez sześćdziesiąt sekund i staramy się wbić więcej bramek od przeciwnika, którego, nawiasem mówiąc, sami wybieramy. Rozgrywka World Cup to natomiast nic innego jak turniej, gdzie musimy wygrać pojedynki ze wszystkimi drużynami, jakie staną nam na drodze.

Jeśli chodzi o Multiplayer, oferuje on nam grę ze znajomym na jednym urządzeniu. Jak wygląda to w praktyce? Po obu stronach ekranu znajdują się wirtualne konsolki do kierowania piłkarzami, a zwycięzcą zostaje osoba, która przez jedną minutę trafi do siatki przeciwnika większą ilość razy.

so

Tak jak pisałem, regulaminowy czas gry trwa w Football Blitz sześćdziesiąt sekund. Co w przypadku remisu? W takich sytuacjach mamy do czynienia z dogrywką trwającą do momentu, w którym jeden z graczy zdobędzie tzw. złotego gola. Wbrew pozorom, zadanie to do prostych nie należy, bowiem bramkarze są bardzo ruchliwi, a strzał trzeba wykonać precyzyjnie.

Grafika zastosowana w apce robi pozytywne wrażenie. Nie jest to może jakiś realistyczny trójwymiar, ale po tego typu grze trzeba spodziewać się raczej elementów humorystycznych, aniżeli nieskazitelnie czystego obrazu.