Food Street – samowystarczalna restauracja

0
1948

Właściciele restauracji nie mają łatwego życia, bowiem cały czas muszą wybierać jak najlepsze produkty, kupować je w pewnych miejscach, a na końcu przywozić, przechowywać i tak dalej, i tak dalej. A co, gdyby stworzono samowystarczalną knajpkę? Patrząc na Food Street wydaje mi się, że mogłaby to być świetna sprawa!

„Uliczne” jedzenie kojarzy nam się z hamburgerami, zapiekankami i innymi produktami, które – co tu dużo mówić – raczej do najzdrowszych nie należą. W Food Street skupiamy się jednak na typowo naturalnej żywności, gdzie prym wiodą witaminki w dzikiej postaci.

eko

Sami możemy nazwać restaurację oraz projektować stroje dla kelnerów i kelnerek (wcale to nie taka błahostka!). Wolną rękę mamy także w kwestii uprawy roślin, warzyw czy hodowli kurek bądź krów. Oczywiście, musimy liczyć się z gustem klientów, co niektóre rzeczy dosłownie na nas wymusza. No bo jak tu mieć eko-restaurację bez krów czy jajek? No, właśnie, po prostu się nie da!

Świat w Food Street wygląda bardzo barwnie. Dzięki świątecznej nakładce graficznej, jest w nim dużo śniegu, mikołajowo-elfickich dodatków oraz prezentów. Te ostatnie rozpakowujemy w konkretne dni grudnia i skrywają całe mnóstwo bonusowych różności. Osobiście, dobrze oceniam audiowizualną stronę gry z tego wpisu i wydaje mi się, że pod tym względem nie można by było wiele w niej zmienić.

Zdobywane w grze punkty doświadczenia pozwalają na poszerzanie działalności restauracji. Co się z tym wiąże – awans umożliwia zarabianie większych pieniędzy. Niestety, po pewnym czasie na ukończenie pieczenia, gotowania czy smażenia musimy czekać na tyle długo, że nie potrzebujemy ślęczeć nad ekranem przez długie godziny.

Chwile spędzone z Food Street możemy sobie umilać na różne sposoby. Jeżeli nie bawi nas projektowanie wnętrz, możemy, na przykład, pohandlować na targu online albo porozmawiać ze swoimi znajomymi na multiplayerowym czacie. Po osiągnięciu 13 poziomu odblokowujemy również tzw. food trucka. Ale co dokładnie dzięki niemu zyskujemy, to już odkryjcie sami! 🙂