Flowerpop Adventures – roboty czy kwiatki, oto jest pytanie! [VIDEO]

0
679

Niespełna rok temu przygotowałem dla Was wpis o gierce Robots Love Ice Cream. Jeżeli nie kojarzycie, przypomnę Wam, że byłem zachwycony tą zręcznościówką i z uśmiechem na ustach byłem gotów do sprawdzenia innych produkcji autorstwa Ayopa Games. Niestety, tak się złożyło, iż dopiero przy okazji ostatnich premier udało mi się wychwycić kolejną apkę ludzi z Manchesteru. Czy kwiatki z Flowerpop Adventures są w stanie przegonić mechanicznych kolegów pożerających lody? Odpowiedź na to pytanie poznacie za chwilę.

Niestety, na wstępie muszę Was trochę zmartwić. Chociaż bardzo nie chciałbym o tym pisać, prawda jest taka, że Flowerpop Adventures oferuje niewiele oryginalności. Owszem, gierka prezentuje się świetnie, o czym będę jeszcze wspominał, ale dostępna w niej rozgrywka prawdopodobnie nie spodoba się totalnym wrogom podróbek.

Nasz cel w Flowerpop Adventures jest jasny – musimy zbijać piłeczkami pąki kwiatów tak, aby wyrosły z nich piękne dekoracje ogrodu. Za każdy prawidłowo strącony element otrzymujemy punkty, które determinują to, czy uda nam się w ostateczności zrealizować zadanie oraz jaką ocenę za to zgarniemy (trzy gwiazdki to nota maksymalna).

Mimo że produkcji podobnych do tej z tego wpisu jest całkiem sporo, miło spędza się czas z Flowerpop Adventures. Dlaczego? Głównie ze względu na różnorodność plansz oraz sporą ilość mniej lub bardziej ciekawych dodatków, między innymi, sekretnych pomieszczeń oraz boostów ułatwiających nam wykonanie poszczególnych wyzwań.

Bądźmy szczerzy – gra idealna nie istnieje. Jak pewnie się już domyślacie, przyszedł właśnie ten moment, w którym chcę wspomnieć nieco o wadach. Najważniejsza z nich we Flowerpop Adventures to limit żyć. Serduszek maksymalnie możemy mieć pięć, a po stracie wszystkich czekamy na regenerację. Niby to już standard, ale ciągle nie mogę tego przeboleć.

Oczywiście, znalazło się w grze Ayopa Games miejsce na mikropłatności. Korzystanie z nich ułatwia bardzo sprawę związaną z używaniem power-upów oraz ładowaniem żyć, ale ceny są dosyć wysokie, więc prawdopodobnie większość z Was nie będzie chciała zawracać sobie głowy tego typu „ulepszeniami”.

Tak, jak już pisałem na początku, Flowerpop Adventures charakteryzuje się dobrze przygotowaną grafiką. Od samego początku widać, że ludzie stojący za wyprodukowaniem tej gierki to żadni amatorzy, lecz prawdziwi fachowcy od efektów wizualnych i dźwiękowych. Zresztą, mógłbym pisać o tym godzinami, a wystarczy spojrzeć na screeny, by wszystko stało się jasne.