Floppy Beard – a Ty noś, noś, noś długą brodę jak my! [VIDEO]

0
664

Mimo że co kilka dni staram się przedstawiać Wam alternatywy dla nieistniejącego już Flappy Birda, cały czas prosicie mnie o więcej tego typu produkcji. Z racji tego,iż mam dobre serducho (co wiele osób może potwierdzić!) znów odwiedziłem Google Play, by poszukać czegoś w tym klimacie. I wiecie co? Ku mojemu zdziwieniu zamiast na latającego ptaka, natrafiłem na… fruwającą brodę. Drodzy Czytelnicy Androidweba, oto przed Wami apka Floppy Beard.

Dotychczas kiedy opisywałem klony wspomnianego we wstępie Flappy Birda, mieliśmy do czynienia z bardzo podobnymi rozgrywkami. Zazwyczaj w rolach głównych występowały skrzydlate stworzonka, a ich zadanie polegało na tym, by fruwać między zielonymi, niebieskimi rurami albo elementami takimi jak skrzynki czy po prostu pnie drzew.

flappy

W przypadku Floppy Beard jest nieco inaczej. Tutaj najważniejszą „postacią” jest… męska, długa i niezwykle ciemna broda. Lata ona sobie między chmurami i musi uważać na to, by nie wpaść w sidła ostrych nożyczek, które tylko czyhają na jej życie. Jedno zderzenie z fryzjerską bronią oznacza koniec zabawy, tak więc nie ma tu miejsca na jakiekolwiek błędy. Oczywiście, mijając przeszadzajki musimy zwracać uwagę tylko i wyłącznie na jej niebezpieczne elementy. Co to oznacza? Ano to, że kulistych uchwytów możemy dotykać do woli.

W grze nie latamy – tak jak w Clumsy Bird czy innych – najczęściej w środkowej części ekranu. Brodą musimy przemieszczać się czasem nawet z samego dołu wirtualnego nieba do możliwie jak najwyższego miejsca na górze. Trzeba przy tym uważać na kolce zamieszczone między polem rozgrywki, które zabijają podobnie jak nożyczki.

flappy1

Oczywiście, sterowanie to nic innego jak dotykanie palcem ekranu w momencie, gdy chcemy, by nasz bohater poleciał w górę. Mimo że Floppy Beard wydaje się dość prostą produkcją, muszę przyznać, że przez długi czas miałem problem z jej wyczuciem. Na szczęście w końcu mi się to udało. Niestety, nie zdobyłem upragnionych 120 punktów, które (według autorów gry) są tak naprawdę dopiero początkiem dobrej zabawy.

Jak graficznie prezentuje się  Floppy Beard najlepiej widać na screenach i filmiku. Osobiście uważam, że w tego typu apkach nie powinno się większej wagi przykuwać do wyglądu, ale podejrzewam, że nie wszyscy podzielają moją opinię.