Floors – od piętra do piętra, niczym w urzędzie!

0
654

Kiedy człowiek idzie do urzędu załatwić jakąś sprawę, zazwyczaj spędza tam więcej, niż zakładał. Okazuje się bowiem, że przed podejściem do okienka trzeba wziąć numerek, później okazuje się, że podeszło się do niewłaściwego stanowiska, a na końcu dowiadujemy się, iż tak naprawdę musimy załatwić wszystko na zupełnie innym piętrze. Pewnie przeżyliście to już wielokrotnie, więc nie ma co więcej na ten temat pisać. Ale jeżeli chcecie trochę uodpornić się na wariackie bieganie z piętra na piętro, polecam Wam wypróbowanie gry Floors.

Teoretycznie wszystko we Floors jest bardzo proste. Kierujemy czarnym ludzikiem w garniturze, który z aktówką biega po kolorowych piętrach wirtualnego budynku i zbiera diamenty. Problemy zaczynają się jednak, kiedy uświadomimy sobie, że tak naprawdę cały czas musimy tutaj unikać przeszkód, a wzorowe gromadzenie błyskotek wcale nie pomaga w osiąganiu lepszych rezultatów.

floors1

Za stworzeniem opisywanej produkcji stoi studio Ketchapp. Jak więc pewnie się domyślacie, cały „system” sterowania wymaga od nas tylko sprawnego dotykania palcem ekranu w odpowiednim momencie. Nie mamy żadnych konsol, przycisków i tym podobnym. Inaczej mówiąc, minimalizm pełną parą.

Tak, jak już pisałem, we Floors bohater biega po różnych piętrach, a my musimy robić wszystko, by unikał kolców. Wiecie, jaka jest w tym wszystkim największa trudność? Ano taka, że postać pojawia się w różnych miejscach i kiedy znika nam na chwilę z ekranu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, gdzie za chwilę się pojawi. Jakby tego było mało, na poszczególnych poziomach przeszkadzajki nieustannie się ulegają modyfikacjom, czyli nie możemy się ich nauczyć na pamięć.

floors2

Skoro wiecie już, jak bić rekordy, musicie też mieć świadomość, po co służą wspomniane wcześniej diamenty. Niestety, nie umożliwiają one na odblokowywania power-upów. Możemy jednak dzięki nim aktywować nowych bohaterów i tym samym nieco urozmaicić zabawę. Postaci do wyboru jest naprawdę wiele, tak więc bez wątpienia znajdziecie coś dla siebie.

Na pewno nie da się grać we Floors dłużej niż kilka dni. To jednak żaden problem, bo Ketchapp na pewno na dniach wypuści swoją kolejną grę, która będzie mogła nam umilać czas przez tydzień albo nawet trochę mniej.