Flick Shoot 2 – masowe strzelanie do bramki

0
2094

Dawno nie miałem już okazji spędzać czasu z grą piłkarską, ale za namową kilku znajomych oraz ze względu na to, że dzisiaj kolejne mecze Ligi Mistrzów, postanowiłem przekonać się, co takiego oferuje androidowa „świeżynka” o nazwie Flick Shoot 2. Jeżeli jesteście ciekawi, czy faktycznie wielu moich (choć Waszych pewnie też!) kolegów ma uzasadnione powody, by się nią zachwycać oraz zastanawiacie się, czy sequel może być lepszy od poprzednika, na pewno znajdziecie w tym wpisie odpowiedzi na te pytania.

Gry takie jak FIFA najlepiej spisują się na komputerach osobistych albo konsolach. Osobiście nie lubię grać w rozbudowane produkcje sportowe na swoim smartfonie, a nawet tablecie. Czasem jednak człowiekowi chce się pokopać wirtualną piłkę, dlatego tak ważne jest rozglądanie się za czymś w rodzaju Flick Shoot 2, czyli apką na przysłowiowe pięć minut, która – wbrew pierwszemu wrażeniu – może wciągnąć na zdecydowanie dłużej.

Opisywany tytuł oferuje nam dwa główne tryby rozgrywki, które podzielone są z kolei na kolejne mniejsze zadania. Szczególnie rozbudowany jest dział z zabawami w pojedynkę, gdzie możemy sprawdzić się w strzałach na czas, trafianiu do ruchomych oraz statycznych celów, a także przechodzić etapy przygotowane w zakładce Challenge.

W przypadku Multiplayera sprawa jest nieco uproszczona. Najpierw wybieramy w nim o jakie pieniądze chcemy grać, a następnie czekamy chwilę na przeciwnika i ruszamy do walki, która w tym przypadku polega na celnym trafianiu piłką do bramki. Jeżeli zdobędziemy więcej punktów od rywala, zgarniamy całą pulę. W przypadku odwrotnej sytuacji – zostajemy z niczym.

Flick Shoot 2 nie robimy w zasadzie nic poza uderzeniem futbolówką w kierunku konstrukcji składającej się z dwóch słupków, poprzeczki oraz śnieżnobiałej siatki. Czy to wystarcza do tego, by wkręcić się w wir rozgrywki? Zdecydowanie tak. Po pierwsze – czekające na nas wyzwania są naprawdę wymagające i nie są monotonne, a po drugie – wygrywamy pieniądze, które wydawać możemy na wiele fajnych gadżetów.

sas

Autorzy Flick Shoot 2 przygotowali dla nas pikselowe korki, piłki oraz stroje dla kierowanego przez nas piłkarza. Niektóre z wymienionych przedmiotów możemy zdobyć całkowicie za darmo, ale inne są już płatne. Ceny nie są jednak na tyle wyskokowe, by przy szczerych chęciach i systematycznej grze miały w jakikolwiek sposób przerażać.

Sterowanie oparte jest w grze na gestach rysowanych na ekranie dotykowym. W sprawie grafiki natomiast, obiektywnie rzecz biorąc, nie można napisać wiele pozytywnego. No, ale na szczęście w trakcie zabawy nie przykuwa się do niej większej wagi.