Flappy Bird – nowy skrzydlaty ulubieniec Androidowców [VIDEO]

25
1229

W ostatnim czasie w Google Play zyskuje bardzo na popularności gra mobilna o nazwie Flappy Bird. Postanowiłem się przekonać, czy wspomniana produkcja ma szansę stać się kolejnym hitem i co – do jasnej ciasnej – ciekawego jest w ciągłym lataniu pikselowym ptaszkiem i omijaniu zielonych rur. Jesteście ciekawi do jakich wniosków doszedłem? Zajrzyjcie do tego wpisu.

Już przy pierwszym uruchomieniu gry widać, że Flappy Bird nie jest bardzo skomplikowaną produkcją. Menu nie zawiera wielu zakładek, które mogłyby świadczyć o tym, iż w apce istnieje możliwość ulepszania czegokolwiek czy po prostu kupowania wirtualnych gadżetów za monety zdobyte w trakcie rozgrywki. W tym momencie zapaliła mi się lampka ostrzegawcza. Postanowiłem jednak nie odpuścić i dowiedzieć się, co takiego fajnego jest w produkcji GEARS Studios, że w ostatnim czasie wszyscy ją uwielbiają.

flappy

Rozgrywka do skomplikowanych nie należy. Wcielamy się w postać ptaszka latającego jakby po świecie Mario Brosa, gdzie nie brakuje zielonych rur, a naszym zadaniem jest operować skrzydłami wirtualnego stworzonka w taki sposób, by zaliczyło jak najwięcej udanych prób zmieszczenia się między dwiema przeszkodami.

Flappy Bird żadna skucha nie jest wybaczalna. Jedno trafienie w nieodpowiednie miejsce jest jednoznaczne z zakończeniem gry. Autorzy przygotowali dla nas cztery medale do zdobycia – brązowy, srebrny, złoty no i platynowy. Im więcej nam się uda punktów zdobyć, tym lepszy krążek otrzymamy.

flappy1

Sterowanie zastosowane w apce można wytłumaczyć w kilka sekund. Po prostu kiedy chcemy, by ptaszek poszybował lekko w górę, dotykamy ekranu, kiedy chcemy, by spadał – nic nie robimy. W zasadzie to tyle, nic więcej we Flappy Bird się nie robi.

Oprawa audiowizualna Flappy Bird prawdopodobnie nie wszystkim z Was przypadnie do gustu. Ptaszek i wszystkie otaczające go elementy są zbudowane z wyraźnie widocznych pikseli. Dźwięki to tylko zbiór kilku króciutkich efektów, które dają o sobie znać w odpowiednich momentach.

W Flappy Bird można pograć też przez przeglądarkę na stronie GryOnline.tv

 


logo-app
Flappy Bird
.GEARS Studios
0   
qrcode-app