Fixies The Masters – taki mały, taki duży może… majstrem być

0
427

Dopóki człowiek mieszka z rodzicami, zazwyczaj nie musi martwić się popsutym sprzętem, bowiem zawsze z pomocą przychodzi ukochany tatuś. Chłopiec bardzo szybko zmienia się jednak w mężczyznę i musi potrafić radzić sobie z różnymi problemami natury technicznej. Dla tych, którzy chcą od najmłodszych lat przygotowywać dzieci do majsterkowania, ludzie ze studia Apps Ministry przygotowali grę o nazwie Fixies The Masters.

Mam mały problem z klasyfikacją produkcji Fixies The Masters. Z jednej strony wydaje się być stworzona dla dzieci, ale z drugiej nie wydaje mi się do końca rozsądnie pokazywanie trzy- czy czterolatkowi sposobów na chociażby usuwanie przebić w kablach. Jeżeli o mnie chodzi, radzę Wam ostrożnie podejść do tego tytułu. Dla własnego, świętego spokoju.

Fixies The Masters to niezwykle kolorowa gra. Aż nie chce się wierzyć, że nie jest żadną przygodówką czy też typową łamigłówką. Ludzie w Google Play mają dość dobre opinie na jej temat, ale narzekają na dużą ilość reklam. Szczerze mówiąc, w tym przypadku za bardzo mnie one nie irytowały. Faktem jest jednak, że w niektórych planszach po prostu zasłaniają to, czego nie powinny. A to już więcej niż mało znacząca wada.

Na czym dokładnie polega zabawa w Fixies The Masters? Odwiedzamy tutaj wirtualne pokoje w równie nierealistycznym domu i naprawiamy zepsuty sprzęt. Nie musimy sami doszukiwać się, co dokładnie jest uszkodzone, gdyż pomaga nam w tym charakterystyczny dymek ostrzegawczy. To jednak marne pocieszenie, biorąc pod uwagę, że wykrywanie usterek w konkretnym przedmiocie to już tylko i wyłącznie nasza sprawa.

Podczas wykonywania powierzonego zadania mamy do dyspozycji panel znajdujący się po lewej stronie ekranu. Znajdują się w nim wszystkie przydatne rzeczy każdego majsterkowicza. Dla ułatwienia, znikają one w momencie, gdy już zostały wykorzystane w stu procentach. W ich miejsce bardzo często pojawiają się jednak nowe. I tak cały czas, aż do naprawy absolutnej.

Pomysł na grę w rodzaju Fixies The Masters bardzo mi się podoba i w najbliższym czasie chętnie dokończę wszystkie dostępne tu misje. Na pewno minusem apki są reklamy, ale do niczego innego raczej przyczepić się nie da.