Fishing Town – przygotujcie karty wędkarskie, zaczynamy połów!

0
575

Gra Fishing Town to wspólny projekt studia Touchten oraz indonezyjskiego WWF-u. Być może ekologia, ochrona środowiska i tym podobne wydają Wam się mało ekscytujące, ale myślę, że łowienie ryb w opisywanej produkcji ma szansę stać się Waszym ulubionym zajęciem. Przynajmniej przez pewien czas. To co – karty wędkarskie przygotowane? 🙂

Fishing Town daje nam okazję do towarzyszenia Lukasowi oraz jego ojcu w łowieniu różnych gatunków ryb. Cała akcja rozgrywa się w tym przypadku na Dalekim Wschodzie i – co najważniejsze – możemy dzięki niej dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

fishing

Tytułowe miasteczko jest tak naprawdę bardzo niewielką wioską, gdzie czekają na nas różne questy do wykonania, sklepy z akcesoriami wędkarskimi oraz tzw. rybopedia, która jest zbiorem wirtualnych ryb, jakie udało nam się do tej pory złowić. Czy od początku przyjdzie Wam łapać coś wyjątkowego? Tak, bo autorzy Fishing Town już na samym starcie dają nam do zrozumienia, że każde wodne stworzenie jest unikalne.

W Google Play można znaleźć sporo produkcji o łowieniu, ale nie każda z nich oddaje trud, jaki trzeba włożyć, aby mieć co położyć na talerz. Zarzucaniem wędki zajmuje się główny bohater, ale „walczenie”, czy jak kto woli męczenie, ryby jest już naszym zadaniem.

Aby móc chwalić się udanymi łowami, trzeba przede wszystkim posiadać dobry sprzęt. Im wyższy poziom doświadczenia, tym większe możliwości. Oczywiście, wraz z naszym postępem wzrastają też wydatki. W końcu żeby coś kupić, trzeba mieć za co, a wirtualna waluta nie pojawia się za darmo.

fishing1

Nie można powiedzieć, że w Fishing Town jest wiele mikropłatności. Można tu za prawdziwe pieniądze uzyskać perły, ale ani przez chwilę nie wydawały mi się one niezbędne. Mimo to, w tym przypadku warto wydać chociażby jednego dolara. W końcu środki przeznaczone są na działalność WWF-u.

Fishing Town nie porwie Was na długie godziny. Myślę jednak, że miłośnicy środowiska czy wędkowania powinni się na nią skusić. I pograć chociaż tak przez parę chwil.