Firefighter Academy – zbij szybkę i ruszaj do akcji!

0
744

Nikogo, kto marzył kiedykolwiek o zostaniu strażakiem, na pewno nie będę musiał zbytnio namawiać do pobrania Firefighter Academy. Mam jednak nadzieję, że dzięki temu wpisowi również i ci mniej zainteresowani tematyką gaszenia pożarów znajdą chwilę na wypróbowanie darmowej produkcji stworzonej przez studio Tapps. Spędziłem z nią bowiem ostatnio dobrych kilkadziesiąt minut i powiem Wam, że tak dobrze nie bawiłem się już od długiego czasu!

Na pewno nikt z Was nie zdziwi się na wieść o tym, że w Firefighter Academy przychodzi nam wcielić się w postać strażaków. Na pewno też będziecie mało zaskoczeni tym, że w grze towarzyszymy wspomnianym panom w pracy. I to nie przy rutynowym badaniu terenu czy ćwiczeniach, lecz w wymagającej skupienia i refleksu akcji.

Każda plansza w apce to inny pożar do ugaszenia. Zawsze dostajemy do opanowania teren składający się z kilku bloków mieszkalnych, gdzie musimy starać się w jak najszybszym tempie przechytrzyć rozprzestrzeniające się płonie oraz… biegać z trampoliną i ratować życie ludziom skaczącym z okien płonących budynków.

Nasze starania w Firefighter Academy nagradzane są medalami. Za ukończenie zadania automatycznie otrzymuje się jeden. Jeśli jednak chcemy zdobyć dwa pozostałe musimy uratować wszystkich poszkodowanych oraz ugasić każdą, nawet najmniejszą, cząstkę ognia. Początkowo nie jest to trudne do zrobienia, ale później zaczyna sprawiać to problem. I to całkiem spory.

Do przejścia mamy w sumie 15 leveli. Podzielone są one na rozdziały, do których dostęp uzyskujemy po zebraniu odpowiedniej ilości odznaczeń. Warto także wspomnieć o wirtualnej walucie pozwalającej nam na ulepszanie strażackiego wyposażenia.

Z racji tego, że w grze występują pieniążki, znalazło się tu także miejsce na mikropłatności. Wprawdzie nikt nie wymusza na nas kupowania mobilnych monet za prawdziwą kasę, lecz nie ma co ukrywać, że skorzystanie z tej funkcji bardzo wyraźnie ułatwia nam wykonywanie poszczególnych misji.

Sterowanie zastosowane w Firefighter Academy nie należy do skomplikowanych, ale muszę przyznać, że mimo to wymaga od nas sporego refleksu i skupienia. Jeśli chodzi o grafikę, na pierwszy rzut oka wydaje się ona dosyć amatorska. Podczas gry jej jakość nie przeszkadza jednak na tyle, by można było uznać ją za wadę.