Fire Truck 3D – być strażakiem, ach, być strażakiem…

0
465

Jeżeli zapytacie dzisiaj ośmiolatka kim chciałby być jak dorośnie, pewnie odpowie, że piłkarzem takim jak Messi albo po prostu panem, który ma dużo pieniędzy. Kilkanaście lat temu było to nie do pomyślenia. Doskonale pamiętam, jak mówiliśmy z kolegami, że będziemy strażakami, policjantami albo kierowcami rajdowymi. Cóż, życie wygląda jednak zupełnie inaczej niż dziecięce marzenia. Nawet jednak nie będąc strażakiem, można przez jakiś czas poczuć się jak on. Wystarczy zainstalować na smartfonie grę Fire Truck 3D.

Fire Truck 3D wcielamy się w postać kierowcy wozu strażackiego. Naszym zadaniem jest – co raczej dla nikogo z Was nie będzie zdziwieniem – dotarcie do miejsca pożaru w jak najkrótszym czasie. Oczywiście, jest pewien górny limit, którego przekraczać nie wolno. Uciekające sekundy to jednak nie jedyny wróg strażaka, o czym łatwo się w grze przekonać.

fire

Do przejścia w apce mamy co najmniej kilkadziesiąt poziomów. Usytuowane są one w różnych wirtualnych miastach. Za każdy poziom można zdobyć maksymalnie trzy gwiazdki. Oczywiście, do odblokowania kolejnych zakładek z planszami potrzebne jest nam wcześniejsze ukończenie poprzednich. Na co trzeba się przygotować w każdym zadaniu? Na omijanie jeżdżących wokół nas pojazdów, punkciki, z którymi zetknięcie kończy się lekkim wybuchem naszego pojazdu, a także… parkowanie w wyznaczonym miejscu.

Autorzy Fire Truck 3D przygotowali na potrzeby swojej produkcji wirtualną walutę. Możemy ją przeznaczać na kupowanie nowych samochodów bądź ulepszanie tego, z którego aktualnie korzystamy.

Sterowanie w grze jest dosyć realistyczne. Do dyspozycji oddano nam dwie strzałki kierunkowe, pedały oraz „przekładnię” na wsteczny. Wszystko to sprawia, że można w Fire Truck 3D nie tylko dobrze się bawić, lecz również szlifować nasze motoryzacyjne umiejętności chociażby samego parkowania.

Jeśli chodzi o grafikę, wydaje mi się, że Fire Truck 3D nie wygląda najgorzej. Gra jest trójwymiarowa i choć na pewno nie przypomina najładniej prezentujących się apek w Google Play, nie mam do niej większych zastrzeżeń. Dźwięki także są niczego sobie. Jest wycie syreny, słychać pracę silnika, a czasem zgiełk miasta – czy potrzeba czegoś więcej?