Final kick – piłkarskie „karniaki” dla cierpliwych

0
1422

Strzelanie jedenastek w grze Final kick nie jest czystą przyjemnością. I naprawdę szkoda, że trzeba to pisać. Niestety, mimo że gra posiada potencjał i sporo opcji, zawiera również całą masę błędów, prze które często trzeba zaczynać zabawę od nowa. Jeżeli zatem nie jesteście cierpliwi, nawet nie zaczynajcie czytać o opisywanej tutaj produkcji.

Final kick to tytuł skupiony wyłącznie na seriach rzutów karnych. Nie możemy rozgrywać tutaj tradycyjnych pojedynków na murawie, zdobywać goli ze składnych akcji albo wykorzystywać błędów defensywnych rywali. Niektórzy mogą uznać to za wadę, ale osobiście lubię, kiedy gra porządnie zajmuje się tylko jednym tematem, a nie każdym po trochu. Szkoda tylko, że bohaterka tego wpisu wcale nie jest tak porządna, jak mogłoby się to wydawać.

Dzięki kreatorowi drużyny każdy może w Final kick stworzyć własną ekipę, trenować ją i wygrywać różne trofea. Co tydzień autorzy gry organizują specjalne turnieje internetowe, tak więc zdecydowanie nie ma na co w tej kwestii narzekać. Niestety, prawda jest taka, że dopóki nie zostaną w apce poprawione błędy, nic tu po nas.

Gra z tego wpisu umożliwia zarówno zabawę w pojedynkę, jak i w zakładce Multiplayer. Rywalizacja online jest dość standardowa, natomiast w Single Playerze mamy do wyboru aż dwadzieścia imprez, w których możemy mierzyć się z trzycyfrową liczbą oponentów. Niestety, gra nie posiada licencji FIFA, a to oznacza, że nie znajdziecie w niej znanych nazwisk czy też twarzy.

Sterowanie w Final kick jest dość intuicyjne. Jeżeli chcemy uderzyć piłkę w lewą stronę, przesuwamy palec w lewo, jeżeli w prawo – robimy na odwrót. Niestety, nie jestem w stanie powiedzieć Wam, jak dokładnie w praktyce spisuje się ten system, gdyż na dziesięć prób uruchomienia meczu zadziałały tylko… cztery.

Apka nie działa wolno i nie ma skłonności do „przycinek”, ale mimo wszystko rozegranie w niej całej fazy pucharowej turnieju graniczy niemalże z cudem. Raz może nam się włączyć pojedynek bez przeszkód, a za drugim razem, działając w ten sam sposób, po prostu zostaniemy samoczynnie wyrzuceni do pulpitu. Cóż, podobne problemy mam nie tylko ja, tak więc miejmy nadzieję, że autorzy Final kick zrobią coś z tą niepożądaną stroną ich dzieła. Bo ta gierka ma naprawdę spory potencjał!