Final Fury: War Defense – obronna strzelanka

0
483

W większości gier, w których naszym zadaniem jest obrona konkretnego miejsca, rzeczy czy postaci, musimy przede wszystkim wykazać się umiejętnością strategicznego myślenia. Jeżeli nie wychodzi nam to najlepiej, warto zainteresować się strzelanką w rodzaju Final Fury: War Defense, gdzie liczy się przede wszystkim celność.

Final Fury: War Defense mamy dwóch bohaterów: kobietę i mężczyznę. Obie te postaci wyposażone są w nowoczesne bronie do zabijania, tak więc łatwo domyślić, co takiego musimy nimi robić. Przy pierwszym uruchomieniu gry wybrać możemy jedynie przedstawicielkę płci pięknej. Łysiejący pan z czymś w rodzaju wyrzutni kosztuje 50 kamyczków specjalnych. W jaki sposób możemy je zdobyć? Za chwilę przyjdzie pora na to, by o tym napisać.

fury1

Zacznijmy jednak na początku od samej rozgrywki. Ta podzielona jest w grze na wave’y, czyli mówiąc po naszemu fale przeciwników. Naszym zadaniem w każdej planszy jest zniszczyć każdego wroga, jaki stanie na naszej drodze. Po co to wszystko robimy? Przede wszystkim, by nasz bohater nie zginął w walce.

Podczas naszej wirtualnej sieczki w Final Fury: War Defense zdobywamy dolary. Możemy za nie kupować w sklepiku wyposażenie. Dostępne są w nim wyrafinowane bronie, wyposażenie czysto obronne, a także umiejętności specjalne czy turrety, a więc wieżyczki pomagające nam zwalczać nieprzyjaciół.

fury

Tak jak Wam pisałem, dolce nie są jedyną walutą w grze. Dostępne tutaj mamy też specjalne, niebieskie kamyczki, które pozwalają nam nie tylko odblokować jednego z bohaterów, lecz także dają nam szansę kupienia najlepszego wyposażenia w apce. Niestety, dużą ilość cennych materiałów możemy kupić jedynie za prawdziwe pieniądze. Chcąc mieć naprawdę dobre przedmioty w ekwipunku, trzeba liczyć się z wydaniem nawet i 30 złotych.

Final Fury: War Defense kierujemy jedynie ruchem postaci i decydujemy o tym, kiedy użyć ma ataku specjalnego. Resztę, a więc strzelanie, załatwia za nas automat. Jest to dość wygodne rozwiązanie, choć mimo wszystko wolę samemu decydować o tym, kiedy oddać strzał z pistoletu.

Graficznie apka prezentuje bardo fajnie. Wszystko w niej jest trójwymiarowe, tak więc myślę, że nawet najwięksi malkontenci nie będą mieli do czego się przyczepić.