Filmweb – łeb pełen filmów

0
719

Jeżeli lubicie wieczorami rozsiąść się wygodnie w fotelu i obejrzeć jakiś dobry film, na pewno już nie raz, nie dwa mieliście okazję skorzystać z funkcji oferowanych przez serwis internetowy Filmweb. Nie wiem, czy wiecie, ale wspomniana witryna może pochwalić się aplikacją mobilną na Androida, którą można nazwać absolutnym „must havem” dla każdego kinomaniaka.

Androidowa wersja Filmweb oferuje w zasadzie to samo, co strona internetowa. Dlaczego więc postanowiłem o niej wspomnieć? Przede wszystkim dlatego, że wiem, jak niewygodne jest korzystanie z pełnych wersji serwisów na wyświetlaczu smartfona. Oczywiście, wpływ na moją decyzję miał bez dwóch zdań także fakt, iż sam mogę zaliczyć się do kinomaniaków, którzy niemal codziennie – wspólnie z rodzinką – podziwiają dzieła przeróżnych reżyserów.

film

Na stronie głównej aplikacji zawsze wyświetlają nam się nowości filmowe, a także produkcje, które w ostatnim czasie cieszą się największą popularność. Po dotknięciu na którąkolwiek z wirtualnych okładek naszym oczom ukazuje się strona dedykowana konkretnej produkcji. Mamy tutaj zarys fabuły, zdjęcia, informacje o twórcach i obsadzie filmowej, a także – oczywiście – ocenę użytkowników serwisu.

Mobilny Filmweb wyposażony został w wyszukiwarkę, dzięki której możemy znaleźć interesujący nas w danej chwili film. Znalazło się tu także miejsce dla działu z newsami, zapowiedziami oraz rankingiem wszech czasów, gdzie czeka na nas 500 najwyżej ocenianych propozycji.

film1

Instalując na swoim smartfonie opisywany program, nie będziecie musieli mieć innych, w których sprawdzacie program telewizyjny czy repertuary w kinach. Wszystko dlatego, że Filmweb pozwala nam dowiedzieć się, co w najbliższym czasie emitować będą wybrane kanały, a także pozwala zaplanować wypad na oglądanie filmów na dużym ekranie.

Program określa naszą aktualną lokalizację, dzięki czemu nie musimy w ogóle bawić się w szukanie kina znajdującego się najbliższej nas. Oczywiście, istnieje możliwość zmiany miejscowości, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Korzystam z mobilnego Filmwebu na co dzień, tak więc mogę go Wam polecić z czystym sumieniem. Jeżeli telewizor z odtwarzaczem płyt Blu-Ray jest Waszym największym przyjacielem, na pewno będziecie z apki zadowoleni.