Fat Hamster – czas odchudzić chomika!

0
1823

Zbliża się wiosna, tak więc pewnie większość z Was zaczyna zastanawiać się nad swoją sylwetką. W końcu każdy chce w podkoszulku jakoś tam wyglądać, prawda? Okazuje się, że nie tylko ludzie mają takie problemy. Ostatnio do użytkowników Androida odezwał się chomik, który chce się nieco odchudzić. Pomożecie biednemu gryzoniowi? W takim razie bierzcie się za pobieranie Fat Hamster.

Przeglądając memy na popularnych stronach internetowych, a także przeglądając YouTube’a nie sposób jest nie znaleźć odwołań do Fat Hamster. Dlaczego wspomniana gra jest tak popularna? Postanowiłem się tego dowiedzieć. Moja misja nie do końca zakończyła się powodzeniem, ale zacznijmy od początku…

fathamster

W grze Fat Hamster – tak jak pisałem we wstępie – wcielamy się w postać grubego chomika, który postanowił zrzucić nieco zbędnych kilogramów. Maszyną odchudzającą naszego gryzonia jest, bo jakżeby inaczej, kołowrotek. Naszym zadaniem jest robienie wszystkiego, co możliwe, by zwierzaczek nie znalazł się do góry nogami i nie przewrócił się na swojej zabawce. Proste? Nawet nie wiecie jak pozory potrafią być w tym przypadku mylące.

Do kierowania chomikiem, a dokładniej mówiąc jego nóżkami, używamy ekranu dotykowego. Kiedy chcemy, by włochate stworzenie wykorzystało swoje kończyny, po prostu dotykamy wyświetlacza. Niekiedy wystarczy zrobić to raz, czasem jednak trzeba bardziej się namęczyć.

Kołowrotek przyspiesza wraz ze spalonymi kaloriami. Spędziłem na grą dobrych kilkanaście minut i muszę przyznać Wam, że naprawdę ciężko osiągnąć w niej bardzo doby rezultat.

fathamser1

Fat Hamster to produkcja pozbawiona globalnego rankingu czy innych urozmaiceń. Nie wiem, dlaczego autorzy tej apki zrezygnowali z tego typu rzeczy. Wydaje mi się, że ciężko jest nie znudzić się tą grą po dosłownie chwili. Patrząc jednak na materiały w internecie, mam co do tego spore wątpliwości.

Oprawa graficzna apki nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wszystko wygląda przeciętnie do potęgi. Jedyną rzeczą, która rzuca się w oczy są słodkie i prześmieszne minki jakie robi chomik. Reszta – łącznie z dźwiękami, których prawie nie ma – zasługuje raczej na krytykę, aniżeli pochwałę.