Fast like a Fox – szybki jak… lis?

0
708

Kiedy chcemy powiedzieć, że ktoś jest szybki, zazwyczaj porównujemy go do błyskawicy. Jestem przekonany, że jeśli zagracie w zręcznościówkę Fast like a Fox, bardzo szybko zmienicie swoje zdanie w tej kwestii i prawdopodobnie nie będziecie już lekceważyć… lisów. Tak, dobrze przeczytaliście – te rude zwierzaki także potrafią nieźle pracować swoimi łapami, a opisywana w tym wpisie gra na pewno Wam to udowodni!

Produkcja Fast like a Fox jest runnerem z prawdziwego zdarzenia, czyli takim, jakie pamiętam z pierwszych smartfonów z Androidem. Nie ma tu wielu dodatków, grafika jest najnormalniejszym dwuwymiarem, a całość sprowadza się do biegania, omijania przeszkód i zbierania błyskotek. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie, ale pozwólcie, że w jednym akapicie nie będę Wam wszystkiego zdradzał.

fox

Nie ma sensu pisać dłużej na temat głównego bohatera Fast like a Fox. To zwykły, rudy lis i koniec kropka. W każdej planszy (bo gra podzielona jest na plansze, czyli nie chodzi w niej tylko o bicie rekordów) chodzi o to, by pomóc mu dotrzeć do białego kryształu. Dotknięcie tego wartościowego przedmiotu jest jednoznaczne z ukończeniem danego wyzwania i odblokowaniem dostępu do kolejnego.

Można by pomyśleć, że skoro w Fast like a Fox przechodzimy z levelu do levelu, śrubowanie wysokich rezultatów nie jest konieczne. Owszem, jednak nie zmienia to faktu, iż po każdej udanej wyprawie wyświetla się na ekranie podsumowanie, które niekiedy mobilizuje nas do poprawienia chociażby wyniku czasowego.

Mógłbym jeszcze długo pisać na temat przygotowanych poziomów oraz ich konstrukcji, ale zamiast tego wolałbym zatrzymać się chwilę przy systemie sterowania w Fast like a Fox. Opisywana apka jest pierwszą, z jaką się spotkałem, w której ekran dotykowy służy do skakania, natomiast uderzenia w tył smartfona (a więc w obudowę) pozwalają nam rozwijać prędkość i dumnie kroczyć do mety.

Reklamy w darmowych grach mobilnych to niemalże standard, ale w Fast like a Fox jest z nimi nieco inaczej. Przede wszystkim nie wyświetlają się one w perfidny sposób, natomiast prezentowane są trochę tak, jak reklamy w telewizji. Najpierw pojawia się informacja, a dopiero później na pięć sekund namawia się nas do pobrania jakiejś apki albo skorzystania z usług danej firmy. W praktyce taki pomysł spisuje się rewelacyjnie i jestem przekonany, że przypadnie Wam do gustu.