Fast Finger – sprawne paluszki to podstawa!

0
469

Nie wnikajcie, dlaczego napisałem w tytule to, co napisałem. Miejcie jedynie na uwadze fakt, że gra Fast Finger, której ten wpis dotyczy, jest czymś więcej, niż tylko zręcznościówką. Jeśli nie wierzycie i chcecie oskarżyć mnie o absolutne przekoloryzowanie sprawy, proszę bardzo. Gdybym mógł jednak mieć tylko jedno małe życzenie… nie róbcie tego, dopóki nie spędzicie z grą studia BluBox Games co najmniej kilkunastu minut!

Apka Fast Finger wita nas nieustanne migającym menu głównym, w którym nie sposób opędzić się od okrągłych albo nieco bardziej kanciastych przycisków. Patrząc na dzisiejsze realia, nie robi to większego wrażenia, choć na pewno jest dużo lepszym rozwiązaniem niż szare tło i trzy kwadratowe guziczki na krzyż.

Jeśli chodzi o towarzyszącą grze muzyczkę, mam do niej nieco więcej zastrzeżeń. Moim zdaniem za dużo w niej techno, a za mało czegoś z innych gatunków. Zdaję sobie sprawę, że takie dźwięki świetnie pasują do dynamicznej rozgrywki, ale nie wydaje mi się, by nieco mniej „uderzeń” na sekundę zmieniło coś w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Fast Finger oferuje nam sześć rozdziałów (aktualizacja została już zapowiedziana), w których znaleźć możemy w sumie około stu poziomów. Każda z plansz dostępna jest w dwóch wersjach – standardowej oraz przeznaczonej do rozgrywki w nocy. Szczerze powiedziawszy, nie do końca rozumiem, do czego ta druga miałby się przydać (przecież po ciemku można grać też w „jasną” odmianę!), ale fajnie, że w ogóle o czymś takim pomyślano. W końcu lepsze to, niż kolejny raz to samo.

Wyzwanie stojące przed nami w apce polega na przeprowadzeniu maciupkiej piłki z jednej strony planszy na drugą. Sterowanie polega na przesuwaniu palcem po wyświetlaczu. Niby szybkie, łatwe i przyjemnie, ale… nie możemy zapominać o tym, że puszczenie ekranu jest jednoznaczne z rozpoczęciem zabawy od początku. Wierzcie lub nie, że z początku ta reguła wyjątkowo potrafi nas wkurzać.

Ciężko wymienić wszystkie przeszkody, jakie czekają na nas w Fast Finger. Generalnie rzecz ujmując, można napisać, że poruszają się one niezwykle dynamicznie i zdecydowanie spełniają swoją rolę. Szczególnie widać to w sytuacji, kiedy zakładamy sobie, że będziemy przechodzili poszczególne poziomy nie na jedną czy dwie, lecz aż trzy gwiazdki.

Gra dostępna jest w Google Play za darmo, jednak jeśli mamy ochotę, możemy za niecałe dziesięć złotych stać się posiadaczami wersji PRO. Co takiego nam ona daje? Poza tym, że usuwa wszystkie reklamy, możemy dzięki niej nie martwić się limitem żyć, a także otrzymujemy dodatkowe wyzwania do ukończenia.