FarmVille : Harvest Swap – układanka w wiejskim klimacie

0
621

Studio Zynga stosunkowo dosyć niedawno wypuściło na rynek farmerską gierkę o nazwie FarmVille : Harvest Swap. Czy jest to bardziej „macz trójka” o wiejskich standardach, czy też kolejna mobilna farma z elementami układanki – przekonacie się za chwilę. I mam nadzieję, że będziecie bardziej zadowoleni, niż na odwrót.

Nigdy nie kryłem się z tym, że nie przepadam za Zyngą i jej pomysłami zamienionymi w gry mobilne. Wszystko – rzecz jasna – przez mikropłatności, których zawsze w dziełach tego studia jest strasznie dużo i które uprzykrzają życie tak, jak tylko mogą (oczywiście, w granicach rozsądku, żebyśmy zbyt szybko nie zrezygnowali z gry). Na szczęście, w przypadku FarmVille : Harvest Swap nie będę zmuszony zbyt wiele narzekać.

Odpowiadając na pytanie z początku tego wpisu, FarmVille : Harvest Swap to układanka osadzona w farmerskich realiach. Mimo że nie sadzimy tutaj roślinek, nie zbieramy plonów i tak dalej, cały czas mamy ręce pełne roboty i staramy się pomagać mieszkańcom wsi. A robimy to poprzez łączenie ze sobą warzywek oraz owoców.

W chwili obecnej plansze dostępne w grze podzielone są na jedenaście rozdziałów. Każdy z nich to inna historia, której zakończenie przyjdzie nam poznać dopiero po ukończeniu konkretnej liczby leveli. Na początku, na przykład, musimy zmierzyć się z małym pożarem stodoły oraz… brakami wody.

Jeżeli chodzi o kwestię zdobywania punktów, FarmVille : Harvest Swap nie jest w stanie Was niczym zaskoczyć. Można by rzec – „macz trójka” jak każda inna. Zynga, oczywiście, nie odpuściła sobie elementów, które można kupić za prawdziwe pieniądze, ale w takich gierkach to przecież standard i krytyka nie miałaby sensu.

Synchronizacja z Facebookiem działa w przypadku FarmVille : Harvest Swap bardzo dobrze. Nie można też narzekać na grafikę, choć muszę przyznać, że kilka elementów rzuciło mi się w oczy i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Aha, no i zapomniałbym o jeszcze jednym: limicie żyć. Tak, tak – niestety – tutaj również występuje i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.