Farm Invasion USA – a jednak, bycie farmerem nie jest najgorsze! [VIDEO]

0
549

Z racji tego, że całe życie mieszkałem w dużych miastach, nigdy zbytnio nie miałem ochoty przeprowadzać się na wieś. A to dlatego, że nudy. A to, że nie ma dostępu do szybkiego internetu czy też trzeba zimą odśnieżać. Wiele osób starało się mnie przekonać do zmiany poglądów, ale na próżno. Udało się to tylko w pewnym stopniu grze Farm Invasion USA.

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia – podczas seansu filmowego – zabrało Wam popcornu. Co robicie? Niektórzy z Was pewnie poszliby do sklepu, a inni po prostu zignorowali ten problem. Kosmici w ogóle się w takich sytuacjach nie zastanawiają, tylko wsiadają do swoich statków i ruszają na Ziemię. Najczęściej do Stanów Zjednoczonych (żeby zadowolić ludzi z Archiwum X). To właśnie tutaj, a dokładniej na znajdującej się na odludziu farmie, rozgrywa się akcja gry Farm Invasion USA

alien

W apce studia HandyGames wcielamy się w postać farmerów, których pola kukurydzy zostały napadnięte przez wspomnianych już obcych. Naszym celem jest kierowanie kombajnem lub czymś bardzo do niego podobnym i ratowanie jak największej ilości naszych roślinek. Oczywiście, poza jazdą musimy skupiać się także na zabijaniu naszych wrogów. Do tego przychodzi nam wykorzystywać specjalne bronie, które z biegiem czasu możemy wymieniać na jeszcze lepsze modele.

W trakcie rozgrywki punktujemy za każdym razem, gdy zbierzemy kukurydzę. Każde zbiory wiążą się – rzecz jasna – również z pieniędzy. Sklepy w grze  Farm Invasion USA akceptują dwie formy płatności – wirtualne dolary oraz kubełki popcornu. Solidną i sumienną grą możemy zebrać zarówno te pierwsze, jak i drugie, lecz – nie ma co ukrywać – popcorn raczej został stworzony na potrzeby mikropłatności.

alien1

Choć zabawa w bicie własnych rekordów niczym szczególnym się nie wydaje, Farm Invasion USA potrafi wciągnąć. Chyba przede wszystkim dlatego, że mamy w niej do dyspozycji więcej niż jeden poziom, a wirtualnych dodatków do kupienia jest bardzo, bardzo wiele.

Co by nie mówić, grafika zastosowana w grze ma swój urok. Jest kolorowa i świetnie wpasowuje się w klimat. Nie można też złego słowa napisać o dźwiękach, choć myślę, że bez nich też spokojnie można sobie poradzić.


logo-app
Farm Invasion USA
HandyGames
0   
qrcode-app