Fantashooting – strzelanka w świecie fantasy

1
452

Miałem okazję sklecić dla Was niedawno kilka zdań dotyczących gry Tiny Legends. Mimo że od tego wpisu minął prawie tydzień cały czas wspomniana produkcja kradnie mój cenny czas. A że zazwyczaj nie lubię jednej aplikacji poświęcać bardzo dużo czasu, postanowiłem znaleźć coś podobnego do apki studia Triniti Interactive. W ten oto sposób natrafiłem na Fantashooting.

Fantashooting to, najprościej rzecz ujmując, strzelanka osadzona w świecie fantasy. Niemalże na każdym możliwym kroku spotykamy tutaj wymyślne stwory, natomiast nie mamy okazji zmierzyć się ze zwykłymi, szarymi śmiertelnikami. Podobnie jak we wspomnianym już przeze mnie Tiny Legends, naszym zadaniem jest pokonywanie wszystkich wrogów znajdujących się w zasięgu naszego wzroku. Niestety, między jedną a drugą grą jest sporo różnic. I to – niestety – nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, iż niszczenie przeciwników w Fantashooting wydaje się być pozbawione sensu. Wprawdzie zdobywa się tutaj pieniążki, które można wydawać na nowych wojowników czy też różne umiejętności specjalne, ale jest to tak naprawdę jedyna rzecz urozmaicająca zabawę. Nie mamy tutaj ani leveli, ani zadań pobocznych. Ciekawie jest przez kwadrans. Może nieco dłużej. Później robi się już jednak strasznie monotonnie.

Nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń co do sterowania w Fantashooting. Kierowanie postacią odbywa się za pomocą specjalnej gałeczki, natomiast strzelanie – czerwonego przycisku umieszczonego na ekranie dotykowym. Na pewno nie będę narzekał też na ilość światów dostępnych w grze, bowiem jest ich całkiem sporo, podobnie jak rodzajów przeciwników do załatwienia.

Minusem Fantashooting są bez dwóch zdań mikropłatności. Choć jakoś tam można sobie bez nich poradzić, osiągnięcie czegokolwiek bez wydawania prawdziwej kasy jest naprawdę ciężkim i mozolnym zajęciem.

Przyjęło się, że przed świętami nie powinno się krytykować.Tyle że ja nie mogę się powstrzymać, by nie napisać kilku złych słów na temat grafiki zastosowanej w Fantashooting. Ta bowiem robi bardzo złe wrażenie niemal od samego początku. Na urządzeniach z małym wyświetlaczem jest z pewnością lepiej, ale jeśli macie sprzęt z ekranem o przekątnej ponad 4,5 cala prawdopodobnie moje zdanie na temat wyglądu opisywanej gry wcale Was nie zdziwi.