Exterminator – stop kosmitom!

0
496

W jaki sposób walczyć z kosmitami, którzy z całą pewnością nie mogą powiedzieć, że przybyli do nas w pokoju? Wyciągnąć broń i strzelać czy może lepiej spróbować z nimi porozmawiać i wyperswadować różnego rodzaju pomysły związane z armagedonem na naszej planecie? Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, ale autorzy gry Exterminator wpadli na pomysł, aby odizolować wrogów od reszty świata i to wydaje się być najrozsądniejszym wyjściem.

Akcja produkcji Exterminator nie toczy się w wyjątkowo futurystycznym świecie, gdzie pełno jest bardzo nowoczesnych budynków oraz broni rodem ze Star Treka. Wszystko odbywa się po prostu w teraźniejszości, w której kryzysowe sytuacje stara się załatwić w pokojowy sposób, nie starając się od razu doprowadzać do totalnej sieczki.

W opisywanej grze przychodzi nam wcielić się w postać gościa ubranego w żółty, antybakteryjny skafander. Jeśli w ostatnim czasie oglądaliście programy informacyjne w telewizji na temat wirusa eboli, na pewno wiecie o jaki strój dokładnie chodzi. W przeciwnym wypadku wystarczy, że spojrzycie na screena i wszystko stanie się dla Was jasne.

Tak jak po części pisałem we wstępie, naszym głównym celem w Exterminator jest izolacja występujących na ekranie kosmitów. Do wykonania zadania służy nam specjalna siatka ochronna, którą musimy umieszczać między grupami obcych istot. Warto jednak dodać, że choć główny bohater gry nosi charakterystyczny ubiór, to i tak nie może on mieć najmniejszej styczności z fioletowymi ufoludkami. Właśnie dlatego podczas ogradzania wybranej przez nas części terenu musimy mieć na uwadze fakt, by nie wpaść na któregoś z potworków.

Ludzik w żółtym kostiumie porusza się tylko w pionie i poziomie. Biega po planszy samoczynnie, a my decydujemy jedynie o momencie rozpoczęcia procesu izolacji. Niestety, nie można na terenie kosmitów wykonywać żadnych ruchów, co oznacza, że każda linia przez nas rysowana musi być idealnie prosta, a to wyjątkowo utrudnia zadanie.

Im więcej kosmitów uda nam się złapać, tym lepiej dla wyniku punktowego. W Exterminator nasz rezultat jest zapisywany nie tylko w prywatnym rankingu, lecz także globalnym. Dzięki temu swoje osiągnięcia możemy porównać do tych, jakie udało się zdobyć innym.

W sprawie dźwięków mogło być dużo lepiej, bowiem jeden czy dwa efekty na krzyż to trochę za mało. Jeśli chodzi o grafikę, bez wątpienia nie mogę mieć do niej jakichkolwiek zarzutów. Totalna pikseloza bardzo przypadła mi do gustu i podejrzewam, że z Wami będzie podobnie.