I’m Expecting – aplikacja dla kobiet w ciąży

0
867

Przyjście dziecka na świat to niezwykłe wydarzenie dla każdej rodziny. Jeśli znacie kogoś, kto jest w ciąży albo sami macie w domu ciężarną kobietę, z czystym sumieniem mogę polecić Wam apkę mobilną o nazwie I’m Expecting, której z powodzeniem mogą używać zarówno przyszłe mamusie, jak i tatusiowe.

Program I’m Expecting pozwala nam przejść przez wszystkie tygodnie ciąży, począwszy od tego, w którym dziecko jest wielkości ziarnka, a kończąc na tym, gdzie śpieszno mu na nasz świat. Oczywiście, więcej funkcji z pewnością wykorzysta tutaj kobieta, aniżeli mężczyzna. Mimo to, uważam, że przyszli tatusiowe nie powinni szukać innej aplikacji.

exp

Przy pierwszym uruchomieniu apki podajemy przewidywany termin porodu. Jeżeli go nie znamy, możemy skorzystać ze specjalnie przygotowanego kalkulatora, w którym podając długość trwania miesiączki oraz termin występowania ostatniej, dostajemy informację na temat przypuszczalnego dnia porodu.

Ekran główny składa się z kilku elementów. W tle wyświetlają nam się zdjęcia przesłodkich bobasków, zmieniające się co tydzień, natomiast na górze znajduje się swego rodzaju oś czasu, pokazująca nam początek naszej ciążowej drogi oraz jej koniec.

Przeciągając palcem na dole wyświetlacza, aktywujemy panel z zakładkami. Co możemy tutaj znaleźć? Kalendarz, dziennik wagowy, informacje o symptomach oraz tym, co dzieje się w konkretnym tygodniu zarówno z nami, jak i nienarodzonym dzieckiem. exp1

Jeśli chodzi o wspomniany przed chwilą kalendarz, służy nam on do zapisywania ważnych dla nas informacji mających miejsce w konkretnym dniu. Znalazły się tu rubryczki pozwalające nam na umieszczanie danych dotyczących wagi, wydarzeń oraz różnego rodzaju objawów. Zakładka ta nie tylko spełnia funkcję pamiętnika, lecz jest także znakomitym narzędziem, które powinno okazać się pomocne podczas wizyty u ginekologa.

Bardzo ciekawą opcją jest sprawdzanie, ile procent wszystkich kobiet w ciąży ma w danym tygodniu wybrane przez nas symptomy. Nudność, wahania nastroju czy awersja do jedzenia – to tylko niektóre z bardzo licznych objawów dostępnych w programie.

I’m Expecting udostępnia również widżety. Do gustu przypadł mi przede wszystkim jeden z nich. Ten, który pokazuje nam, jakiej wielkości – w porównaniu z rzeczami codziennego użytku – jest dziecko w konkretnych tygodniach. Jedynym minusem programu wydaje się być fakt, iż dostępny jest on tylko w angielskiej wersji językowej.

Apkę pobrać można z Google Play za darmo. Myślę, że zainteresowanych nie będę musiał zbyt długo namawiać, aby ją wypróbowali 😉