Evoker: Magic Kart Game – klimatyczna karcianka fantasy [VIDEO]

0
1935

Nie będę Was oszukiwał – nie lubię spędzać czasu przed karciankami. Mimo że bardzo często oferują rozgrywkę na co najmniej kilka godzin i można w nich kombinować w kwestii taktyki, zazwyczaj wolę zamienić je na jakąś fajną zręcznościówkę. Użyte przeze mnie słowo „zazwyczaj” nie jest przypadkowe. Ostatnio bowiem Evoker: Magic Kart Game przekonała mnie do tego, że również i karcianka jest w stanie nieźle mnie zabawić.

Autorzy produkcji Evoker: Magic Kart Game na potrzeby swojego dzieła stworzyli pewną wirtualną krainę, która położona jest pod legendarnym, wielkim głazem. Dokładnie nie wiemy, gdzie znajduje się to miejsce, jednak dowiadujemy się, że zostało napadnięte i doszczętnie zniszczone przez wysłanników niebezpiecznego i sprytnego szamana. Resztę historii mamy okazję poznawać w trakcie gry. Jak pewnie się domyśliliście, wszystkie ruchy w opisywanej apce wykonujemy po to, by dorwać istoty (bo nie są to tylko ludzie) odpowiedzialne za bezpodstawny atak na niewinnych mieszkańców małej mieścinki.

evoker

Rozgrywka podzielona jest w grze na plansze. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej nie wykonujemy powierzonego nam zadania sami, lecz z pomocą magicznej rączki, która występuje w roli nauczyciela, czyli inaczej mówiąc, pokazuje nam to, co warto wiedzieć przed rozpoczęciem właściwej walki. Choć nie lubię tutoriali, ten okazał się być dość przydatny i krótki, tak więc na pewno nie będę go krytykował.

Bez względu na to z kim przychodzi nam się mierzyć w Evoker: Magic Kart Game, pojedynek wygląda w ten sam sposób. Zazwyczaj nie rywalizujemy tylko z jednym, lecz kilkoma rywalami (dostępny jest też tryb Multiplayer). Na samym początku eliminujemy niektórych, dotykając ich na ekranie, natomiast z resztą toczymy później typowo karciankową walkę. Oznacza to, że atakujemy oraz przyjmujemy działania ofensywne, a jeśli zostaną nam punkty życia, a przeciwnikowi już nie, wygrywamy.

evoker1

Evoker: Magic Kart Game wraz z naszym postępem zdobywamy punkty doświadczenia oraz zupełnie nowe wirtualne karty o różnych właściwościach. Dzięki tym pierwszym nasi podopieczni są dużo silniejsi, natomiast w kwestii nowych wojowników warto dodać, że istnieje możliwość wykupienia sobie pakietu dodatkowych elementów za kilka bądź kilkanaście złotych.

Choć opisywana gra dostępna jest za darmo, potrafi zająć naprawdę sporo czasu, a reklamy nie nękają nas w niej co kilka chwil. Szczerze powiedziawszy, nie wiem, czy zmieniłbym cokolwiek w Evoker: Magic Kart Game, bo – według mnie – jest to naprawdę bardzo udana produkcja.