Evil Moon Steampunk Defense – atakuj Księż… Gwiazdą Śmierci!

0
726

Jako że należę do fanów Gwiezdnych Wojen, wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe widzę elementy podobne do tych, które stworzył George Lucas. Ostatnio podobieństwo do gwiezdnej sagi dostrzegłem w produkcji mobilnej Evil Moon Steampunk Defense. Bo jakoś tak Księżyc strzelający do robotów w ogóle mi nie pasował, więc postanowiłem w mojej wyobraźni zamienić go na… Gwiazdę Śmierci.

Evil Moon Steampunk Defense przychodzi nam wcielić się w zły Księżyc, który wyposażony w specjalną broń stara się zrobić wszystko, co w jego mocy, by zniszczyć roboty, atakujące tajemniczą bazę z wielkim talerzem satelitarnym na dachu. Można więc powiedzieć, że jest to kolejny tower defense. Tym razem jednak nie osadzony w świecie średniowiecznym czy typowo bajkowym, lecz futurystycznym i dość interesującym.

death

Rozgrywka składa się z fal potworów, które musimy zabić. Im więcej tego typu ataków uda nam się przetrwać, tym lepiej dla nas i naszego dorobku. Za każdego pokonanego przeciwnika otrzymujemy określoną liczbę wirtualnych dolarów. Oczywiście, nasze wynagrodzenie zależy od tego, na ile wymagającego robota uda nam się pokonać. Przeciętni „robole” nie są więc tyle samo warci, co jeden ogromny boss.

Za wirtualną walutę możemy ulepszać broń naszego Księżyca (a ja cały czas uważam, że jest to Gwiazda Śmierci!). Jeżeli mamy taką ochotę, za 1000 dolarów w grze możemy obejrzeć piętnastosekundową reklamę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie – jeśli chcę mogę całkowicie zrezygnować z przerw albo pomóc zarówno sobie, jak i autorom gry. Mam nadzieję, że coraz więcej twórców apek będzie decydowało się na coś takiego.

death1

Oprawa audiowizualna gry Evil Moon Steampunk Defense potrafi przypaść do gustu. Wszystko wygląda nowocześnie, ale tak jakby wzięte zostało ze starego, mało kolorowego filmu. Dźwięki też dodają odpowiedniego klimatu. Co najważniejsze, nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki z odtwarzacza.

Evil Moon Steampunk Defense to póki co mało znana gra. Została opublikowana bardzo niedawno. Myślę, że warto się nią zainteresować i liczyć na to, że wciąż będzie ulepszana.