EveryDay TenTen – dziesiątka, która będzie śniła wam się po nocach!

0
496

Niekiedy już nawet kilkadziesiąt minut spędzonych z jakąś grą wystarcza do tego, by napisać czy jest ona godna zainteresowania, czy też nie. Szczerze mówiąc, sądziłem, iż w przypadku EveryDay TenTen będę w miarę szybko w stanie ocenić jej przydatność. Niestety, próbuję do końca rozgryźć tę produkcję od dobrych kilku dni i… kurczę, ja się chyba po prostu do tego nie nadaję!

EveryDay TenTen zadebiutowało w Google Play w minionym tygodniu. Dość długo zwlekałem z tą recenzją, bo apka zbierała dość negatywne opinie, a ja w przypadku premier zawsze mam w zwyczaju przygotowywać dla Was na sam początek nieco bardziej pozytywne recenzje. A czy ta o opisywanej gierce taka nie będzie? Póki co – naprawdę trudno to powiedzieć. Chyba musicie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie.

ten

Trudności z EveryDay TenTen zaczynają się już od pierwszego uruchomienia. Interfejs wydaje się kolorowy i prosty jak te, które możemy spotkać w grach dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Mimo że zbiór leveli ewidentnie znajduje się na dole ekranu, nie zawsze reaguje na nasze dotknięcie. Tak było w moim przypadku i w ten oto sposób spędziłem kilka minut, zastanawiając się, jak w ogóle rozpocząć rozgrywkę.

Poza samą zabawą, w menu głównym znajduje się również zakładka pozwalająca na wybór postaci, włączenie lub wyłączenie dźwięku, a także wykupienie dodatkowych power-upów. Jeden z tych ostatnich pozwala, na przykład, na zatrzymanie czasu w danej planszy, ale jestem niemal przekonany, że i tak nie będzie zbytnio Was kusił. Chociaż nie ma co ukrywać, że czasem potrafi się przydać.

ten1

Każdy level w produkcji EveryDay TenTen wygląda tak samo. Gracz dostaje do dyspozycji kwadrat podzielony na szesnaście małych pól. W małych kratkach znajdują się liczby, które musimy ze sobą łączyć. Jeżeli w pionie lub w poziomie uda nam się uzyskać dziesiątkę, elementy zostają usunięte, a w ich miejsce pojawiają się kolejne. Co jest trudnością? Wbrew pozorom, nie tylko upływające sekundy.

Liczba wyzwań dostępnych w opisywanej grze nie jest najgorsza. Muszę – mimo wszystko – przyznać, że z EveryDay TenTen nie spędza się czasu jakoś wyjątkowo dobrze. Szkoda, wydaje mi się, że owa produkcja ma spory potencjał. Póki co, nie jest on wykorzystany w wielu procentach.