Eternal Fate – wyrusz z kumplami na wirtualną wyprawę!

0
624

Nie ma na Androida zbyt wiele dobrych, a co najważniejsze wciągających, gier RPG. Oczywiście, raz na jakiś czas można wśród nowości natrafić na jakąś perełkę, ale taka sytuacja jest dosyć rzadka. Widocznie miałem jednak ostatnio nieco szczęścia, bowiem wpadła mi w ręce apka o nazwie Eternal Fate. I wiecie co? Zwerbowałem do niej już z dziesięciu znajomych!

Gra Eternal Fate nastawiona jest na tryb multiplayer, ale nie zabijamy w niej naszych wirtualnych znajomków, lecz wspólnie z nimi ruszamy w świat w poszukiwaniu wszelkiej maści złoczyńców. Doświadczeni gracze nazwą to kooperacją, a mniej doświadczeni po prostu dobrą zabawy. Czy to ma jakieś znaczenie? Absolutnie nie, bo w końcu najważniejsze to miło spędzać czas.

Po debiutanckim zalogowaniu się do opisywanej produkcji nie wybieramy głównego bohatera ani też nie zajmujemy się innymi opcjami służącymi do stworzenia pierwszej postaci. Zamiast tego przechodzimy króciutkie szkolenie praktyczne, gdzie mamy okazję na własnej skórze przekonać się jak działa system kierowania wojownikiem, zadawania ataków i tak dalej. Dzięki szkoleniu poznajemy też po części zasady rozgrywki, ale o tym już za chwilę.

Eternal Fate w każdym etapie staramy się wraz z innymi graczami (nie muszą to być znajomi) dotrzeć do miejsca zwanego Vortexem, co po naszemu oznacza wir. Aby zakończyć dane wyzwanie, musimy zniszczyć element znajdujący się na końcu planszy. Im szybciej i skuteczniej zrealizujemy cel, tym więcej zyskamy. Wskaźnikiem naszej siły i doświadczenia są złote korony. Na ich podstawie tworzony jest też ranking najlepszych graczy.

W czasie, gdy nie wykonujemy zadań, możemy ulepszać naszego podopiecznego, dodając do niego umiejętności innych znalezionych przez nas bohaterów. Autorzy Eternal Fate udostępnili też praktyczną opcję szybkiego treningu, tylko szkoda, że jedyne co w niej robimy, to… naciskanie przycisku.

Zadania główne nie powinny być w grze naszym jedynym zajęciem. Nie można bowiem ignorować też całkowicie misji pobocznych, gdyż to dzięki nim zdobywamy rubiny, a te są niezwykle cenne. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że za kilka z nich trzeba zapłacić prawie 20 polskich złotych.

Wygląd RPG-a studia Escalation Studios nie pozostawia wiele do życzenia. Nieco gorzej jest z dźwiękami, ale trzeba mieć na uwadze, że na dłuższą metę tak naprawdę każdy soundtrack bywa deprymujący.