Escape From Paradise – czerwona kulka na haju

0
709

Na dobrą grę mobilną składa się nie tylko sama rozgrywka. Dużą rolę odgrywa także fabuła, która – co wiadomo nie od dziś – musi przede wszystkim być wyróżniająca. Gdyby Escape From Paradise było o ptakach wystrzeliwanych z procy na pewno bym w ogóle nie zwrócił na tę grę uwagi, ale że opowiada o kulce będącej na haju, to już coś zupełnie innego.

Zgodnie z tym, co pisałem na samym początku. W Escape From Paradise sterujemy czerwoną kulką, która pewnego dnia spróbowała specjalnego grzybka pozwalającego przenieść się na inną planetę (chyba wiecie, co mam na myśli ;)). Mimo że wspomniana miejscówka początkowo wydawała się być rajem, okazała się być pełna niebezpieczeństw. Naszym zadaniem jest pomóc bohaterowi uciec z „grzybkowej” krainy. Jak pewnie się domyślacie, nie jest to łatwe do zrealizowania.

paradise

W grze wykorzystujemy do sterowania postacią dwie części ekranu. Lewa i prawa strona odpowiedzialne są za poruszanie się w odpowiednim kierunku. Nic innego nie musimy robić, bowiem skakaniem zajmuje się automat. Wbrew pozorom, nie ułatwia to wcale wykonania zadania, o czym można się przekonać już w początkowych etapach.

Autorzy Escape From Paradise przygotowali dla nas bardzo dużą ilość przeszkadzajek. Podczas wirtualnej przygody na naszej drodze stają, między innymi, kruche lodowe platformy oraz niezwykle niebezpieczne kolce. Oczywiście, nie brakuje też elementów, które pomagają, takich jak chociażby trampoliny.

paradise1

Po ukończeniu każdego poziomu wyświetla się podsumowanie, gdzie możemy znaleźć ocenę naszych starań. Do zdobycia najlepszej noty potrzebne jest uzyskanie dobrego czasu oraz zebranie wszystkich grzybków i mikstur.

Escape From Paradise nie należy do prostych, tak więc raczej rzadko się w niej nudzimy. Kiedy jednak już dopada nas monotonia, możemy udać się do sklepu i zmienić wygląd głównego bohatera. Do dyspozycji mamy kilka naprawdę fajnych dodatków, między innymi rasta czapkę czy hełm wikinga. Za wszystko płaci się grzybkami, dzięki czemu nie trzeba wydawać własnych pieniążków.

Oprawa audiowizualna gry nie może się nie podobać. Melodia towarzysząca rozgrywce bardzo szybko wpada w ucho, natomiast ogólny wygląd bardzo ładnie się prezentuje zarówno no małych, jak i większych wyświetlaczach.