Epic Skater – „świeżynka” dla deskorolkarzy

0
578

Możecie być wielkimi fanami komputerowej serii Tony Hawk Pro Skater, wykonywać w realnym świecie backflipy oraz inne przeróżne cuda na desce, ale prawdopodobnie o grze mobilnej Epic Skater i tak słyszała niewielka część z Was. Nie dziwię się, bowiem jest to absolutna nowość w Google Play. Warto jednak dodać, że od swojego debiutu zebrała już bardzo wiele pozytywnych opinii. Czy moja również taka będzie? Pozwólcie, że tego na razie zdradzać Wam nie będę.

Nie mogło być inaczej. W Epic Skater wcielamy się w postać skate’a ubranego w luźną koszulkę, spodnie oraz fajne, stylowe tramposze. Naszym zadaniem jest pokierować wspomnianym chłopakiem tak, aby dotarł ze szkoły w jednym kawałku. Oczywiście, nie jadąc autobusem czy rowerem, a deskorolką, która mimo swoich lat ewidentnie jest w stanie wiele zdziałać.

Uprzedzając Wasze pytanie – tak, opisywana w tym wpisie gra to kolejna niekończąca się produkcja, w której staramy się bić rekordy punktowe. Nie warto jednak skreślać dzieła studia Kongregate zbyt pochopnie, bo choć faktycznie chodzi w nim głównie o nieustanną jazdę do znudzenia, nie chodzi w niej jedynie o pokonywanie jak najdłuższego dystansu.

W trakcie jazdy na deskorolce w Epic Skater wykonujemy różne tricki. Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki przechodzimy przez pewien tutorial, w którym mamy jasno i przejrzyście wytłumaczone w jaki sposób wykonujemy konkretne ruchy. Można być Alfą i Omegą, ale – według mnie – nie warto tego samouczka ignorować. Jedna skucha w apce jest bowiem jednoznaczna z końcem rozgrywki, a więc na błędy nie możemy sobie pozwolić.

Przemierzanie cały czas tych samych wirtualnych uliczek może wydawać się nudnym zajęciem. Absolutnie jednak takie nie jest. Po pierwsze – wraz z naszym postępem możemy ulepszać umiejętności naszego bohatera. I po drugie – wykonywanie coraz to lepszych sztuczek i kombinacji jest naprawdę fajną zabawą, która, niestety, wymaga nieco praktyki, o czym użytkownicy Google Play zdają się zapominać.

Sterowanie zastosowane w Epic Skater jest bardzo wygodne. Tak naprawdę polega jedynie na operowaniu jednym palcem. Czasem musimy po prostu dotknąć nim ekranu, a czasem przytrzymać. Wszystko zależy od tego, jaki cel chcemy osiągnąć.

Audiowizualnie gra z tego wpisu na kolna nie powala, ale na pewno nie nazwałbym jej brzydką czy tym bardziej niegodną uwagi. Jeśli lubicie deskorolkowe klimaty, myślę, że będziecie zadowoleni.