Enigmatis 2 – znikający ludzie, ukryte obiekty i pełno tajemnic!

0
516

Gry przygodowe z gatunku hidden object robione są trochę na jedno kopyto. Niby każda z nich jest trochę inna, ale oferuje dokładnie to samo. Czy produkcja o nazwie Enigmatis 2 jest w stanie czymkolwiek nas zaskoczyć? Na pewno nie znajdziecie tu zbyt wiele nowości w porównaniu z innymi podobnymi grami. Jeżeli jednak nie macie co aktualnie robić, a chcielibyście przeżyć ciekawą przygodę, na pewno będziecie zadowoleni z tego, co oferuje dzieło polskiego studia Artifex Mundi.

W przygodówce z tego wpisu przychodzi nam odkryć tajemnice, jakie kryje za sobą park Ravenwood. Wspomniana miejscówka nie znajduje się na żadnej mapie, a główna bohaterka Enigmatis 2, która nota bene jest policjantką, trafia na nią dosłownie przez przypadek. Nie od razu wiemy jednak, co musimy zrobić, aby zakończyć historię towarzyszącą postaciom w grze od Artifex Mundi. Na początku, musimy pomóc małej dziewczynce.

O kim dokładnie napisałem chwilę wcześniej? O córce pewnej pani, której samochód campingowy w niewyjaśnionych okolicznościach wypadł z drogi. Znajdujemy ją w jeden ze skrytek w pojeździe. Zanim jednak do tego dochodzi, naszym celem jest znalezienie kluczyków do auta oraz innych potrzebnych rzeczy. Muszę Wam coś zdradzić już teraz – tego typu zadania będziemy wykonywać w Enigmatis 2 bardzo często. W końcu jest to kolejny hidden object.

Autorzy opisywanej produkcji przygotowali dla nas ponad dwadzieścia różnego rodzaju mini gierek. Jeżeli zatem szukanie ukrytych przedmiotów dość szybko Was nudzi, możecie być pewni, że nie wyłączycie Enigmatis 2 już kilka minut po pierwszym uruchomieniu. Szczególnie, że fabuła towarzysząca rozgrywce jest naprawdę intrygująca, mimo że zdecydowanie w niektórych momentach bywa mocno przekoloryzowana.

Z wszystkimi zadaniami dostępnymi w grze możemy się zmierzyć na trzech poziomach trudności. Im bardziej jest on przystosowany dla zaawansowanych użytkowników, tym mniej w nim ułatwień. Dotyczy to głównie systemu podpowiedzi, który w zabawie dla początkujących ładuje się dosyć szybko, a w trybie „eksperckim” każe nam na siebie czekać naprawdę spory czas.

Enigmatis 2 pod względem audiowizualnym zdecydowanie przypadł mi do gustu. Zastosowane w nim elementy graficzne cieszą oko, pasują do ogólnego klimatu produkcji i – co najważniejsze – doskonale prezentują się na wyświetlaczach o różnej wielkości. Jeżeli chodzi o dźwięki, do nich także zarzutów mieć nie można. Szkoda tylko, że polska firma nie zdecydowała się na rodzimy dubbing, zamiast napisów.

Opisywaną tutaj grę możecie pobrać z Google Play za darmo, ale jest to jedynie wersja demo. Chcąc bawić się bez ograniczeń, musicie wygrzebać z portfeli blisko osiemnaście złotych.