Endless Sniper – niekończące polowanie na ofiary

0
543

Niekończącą się rozgrywkę można spotkać w różnego rodzaju zręcznościówkach, ale w przypadku strzelanek jest to raczej rzadko praktykowane. Dlaczego? Na pewno nie dlatego, że wówczas zabawa traciłaby na jakości. Ciekawi jesteście, skąd takie moje przekonanie? Wszystko za sprawą Endless Sniper – fajnej, pikselowej gry, która – o dziwo – jeszcze nie została odkryta przez wielu Androidowców.

Nie jest nam dane dowiedzieć się, jak wygląda główny bohater Endless Sniper. Nie nastawiajcie się także na poznanie jego szczegółowej historii ani czegoś podobnego. Po prostu całą akcję obserwujemy tu z perspektywy pierwszej osoby, a więc nie możemy odkryć nawet rąbka tajemnicy w kwestii ubioru. Wiadome jest natomiast jedno – na pewno kierowana przez nas postać lubi strzelać i robi to tak długo, jak tylko jest w stanie.

Tło rozgrywki cały czas ulega zmianie, podobnie jak oponenci, do których strzelamy. Dla niektórych z Was może to nie mieć większego znaczenia, ale jestem przekonany, że znajdą się i tacy, co w tym momencie odetchną z ulgą. Oj, tak, na pewno nie można powiedzieć, że w Endless Sniper mało się dzieje.

Zadanie w grze jest bardzo proste. Wszystko sprowadza się do wycelowania i oddania strzału. Lunetą kierujemy za pomocą większości ekranu dotykowego, natomiast pociągnąć za spust można przy pomocy dwóch specjalnych przycisków – jeden umieszczony został po lewej, a drugi po prawej stronie wyświetlacza.

Podczas zbierania punktów, lub jak kto woli – bicia rekordów, nie tylko zaliczamy kolejne celne uderzenia, lecz również zdobywamy wirtualne pieniążki oraz nowe (tymczasowe) bronie. Jeżeli chodzi o walutę, przydaje się ona głównie do kupowania nowych narzędzi do celowania.

Gadżetów pomagających nam w trafianiu jest całkiem sporo, ale – niestety – nie mamy wpływu na to, który z nich zdobędziemy w konkretnym momencie. Lunety i celowniki przyznawane są losowo, tak więc niekiedy przyjdzie Wam wydać sporo kasy, by zdobyć upragniony element karabinu.

Co tu więcej pisać? Jeżeli lubicie rozwiązania trochę niecodzienne, trochę nowoczesne, a trochę retro, Endless Sniper na pewno Wam się spodoba. I co do tego nie mam raczej najmniejszych wątpliwości.