encRoach – karaluchy atakują!

0
482

Oglądałem jakiś czas temu komedię, której bohaterowie musieli stawić czoła karaluchom pałętającym się w łazience. Postaci występujące we wspomnianej przeze mnie produkcji mieli do dyspozycji ogromną ilość trutek i innych środków, a mimo to nie dali sobie rady z nieproszonymi gośćmi. W grze mobilnej o nazwie encRoach jest jeszcze gorzej. Tutaj bowiem naszą jedyną bronią przeciwko karaluszkom jest… klapek zwany ciapkiem, kapciem i tak dalej, i tak dalej.

Aby wytłumaczyć o co dokładnie chodzi w encRoach, nie trzeba kilkunastu linijek tekstu. W produkcji studia Pum Pum Unlimited wcielamy się w postać wspomnianego już przeze mnie kapcia, a naszym zadaniem jest rozgniatać karaluchy pojawiające się w zasięgu naszego wzroku. Oczywiście, za każdy zgon naszego przeciwnika otrzymujemy określoną liczbę punktów. Im więcej ich na naszym koncie, tym lepiej.

Insekty wychodzą spod wirtualnych mebli i bardzo szybko się chowają, tak więc trzeba niezwykle sprawnie reagować na ich wszelkiego rodzaju ruchy. Zdarzają się momenty, że karaluchów jest niewiele, a czasem jest ich ogromna ilość. W tym drugim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z różnego rodzaju power-upów, takich jak tornado czy trzęsienie ziemi, które zdobywamy w trakcie naszego polowania.

Rozgrywka podzielona jest na wave’y. Początkowo wrogów do zgniecenia nie ma wielu. Z czasem jednak sytuacja ulega drastycznej zmianie, co jest w stanie dostrzec nawet najmniej spostrzegawcza osoba.

Twórcy encRoach przygotowali dla nas kilkanaście misji pobocznych do wykonania, dzięki czemu zabawa zbyt szybko się nie nudzi. Nie zabrakło także sklepiku z wirtualnymi gadżetami oraz… globalnego rankingu wyników. Co ciekawe, klasyfikacja podzielona jest na dwie kategorie. W jednej znaleźć możemy rezultaty z ostatniej doby, natomiast w drugiej – punkty osiągnięte przez ludzi od początku istnienia gry.

Kapciem kierujemy, przeciągając palec po ekranie smartfona. Jest to bez wątpienia najlepsze z możliwych rozwiązań. Kto nie wierzy, niech spróbuje. Przekona się o tym bardzo szybko.

Jeśli chodzi o grafikę, wydaje mi się, że encRoach mogłoby wyglądać dużo lepiej. Gra od samego początku sprawia wrażenie niedopracowanej pod względem wizualnym. Widać w niej spore niedoróbki – jest to bez wątpienia ogromna wada.