Elevate – ćwicz swój mózg wszędzie, gdzie możesz!

0
729

Bez względu na to czy jesteś drugim Einsteinem, czy też kimś, kto niczym szczególnym w społeczeństwie się nie wyróżnia i tak nie wykorzystujesz kilku procent potencjału swojego mózgu. Jest to potwierdzone naukowo. Na szczęście, każdego dnia możemy trenować swój umysł, by był on jeszcze sprawniejszy. Służą nam do tego narzędzia podobne do aplikacji o nazwie Elevate, którą pobrać można z Google Play całkowicie za darmo.

Kiedy przeczytałem o Elevate po raz pierwszy od razu pomyślałem sobie, że będzie to bardzo skomplikowany program. Okazało się jednak, że moje przypuszczenia absolutnie się nie sprawdziły, o czym mogłem przekonać się w zasadzie już kilka minut po zainstalowaniu apki na swoim smartfonie.

elevate

Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam Elevate, musimy założyć w nim konto. Możemy zrobić to na dwa sposoby – albo wykorzystując Facebooka, albo wypełniając krótki formularz, zawierający rubryczki na imię, nazwisko, wiek oraz adres e-mailowy. Rejestracja zajmuje chwilę, podobnie jak wybranie umiejętności, które w trakcie korzystania z programu chcemy trenować.

Aplikacja umożliwia nam, między innymi, szlifowanie zdolności do szybkiego czytania, spostrzegawczości, a nawet koncentracji. Oczywiście, rodzaj ćwiczeń zależy od tego, na czym konkretnie będziemy chcieli się skupić. Dociekliwych i ostrożnych mogę zapewnić, że wszelkie treningi dostępne w programie zostały opracowane przez neurologów. Tak przynajmniej twierdzą sami autorzy.

elevate2

W każdym dniu treningu czekają na nas trzy wyzwania. Dopiero po ukończeniu każdego z nich możemy uznać dzień za ukończony w stu procentach. Poziom trudności ćwiczeń jest dostosowywany do naszych możliwości. Możecie więc być spokojni, że nawet robiąc małe postępy, będziecie po pewnym czasie widzieć efekty pracy z aplikacją.

Elevate swoim minimalistycznym wyglądem cieszy oko niemal na każdym kroku. Gdyby nie fakt, iż dostępny jest w języku angielskim, poleciłbym go z pewnością każdemu. Niestety, w niektórych zadaniach znajomość zagranicznych słówek jest wręcz niezbędna do prawidłowego wykonania zadania, co prawdopodobnie nie dla wszystkich z Was jest dobrą wiadomością.

Program dostępny jest za darmo. Jeżeli mamy na to ochotę, możemy wykupić miesięczny bądź roczny abonament na dostęp do działu z grami, które wpływają na prawidłową pracę konkretnych części naszego mózgu. Ceny dodatku zaczynają się od 24 złotych miesięcznie.