Edge of the World – piraci na krańcu świata

0
618

Jeżeli marzyliście w dzieciństwie o tym, by wypłynąć na szerokie wody statkiem pirackim – doskonale Was rozumiem. I właśnie dlatego postanowiłem na sobotni wieczór przygotować dla Was wpis o grze Edge of the World, dzięki której będziecie mogli poczuć się jak Kapitan Siwobrody i jego brygada. Przede wszystkim przyda Wam się celność i umiejętność taktycznego myślenia. Żaden problem? No to – ahoj, przygodo!

W grze Edge of the World kierujemy statkiem pirackim, a naszym zadaniem jest pokonywanie przeciwników z wrogich, pływających maszyn. Tego z pewnością spodziewał się po tej apce każdy z Was. Czy jednak przeszło Wam w ogóle przez myśl, że w grze konflikt załatwia się nie z wykorzystaniem armat, a… po prostu całych statków? Myślę, że nie.

edge1

Rozgrywka w Edge of the World odbywa się na swego rodzaju klifie z wodą, który podzielony jest na cztery części. Dostanie się na konkretną część pozwala nam zdobyć określoną liczbę punktów. Piraci mający na koncie jako pierwsi 21 punktów wygrywają. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieprzyjaciół zrzucać ze stromego pola rozgrywki. Tylko i wyłącznie od nas zależy czy skupimy się bardziej na ataku czy „ciułaniu” punktów.

W apce dostępny mamy tryb dla jednego i dwóch graczy. Aby skorzystać z multiplayera, musimy z poziomu gry zalogować na Facebooka bądź Twittera. Tyle wystarczy.  Nie trzeba wypełniać żadnych formularzy ani nic z tech rzeczy.

edge2

Autorzy Edge of the World przygotowali dla nas mnóstwo dodatków do gry. Możemy kupować statki, a także nowych kapitanów. Dostępne są również power-upy, które pozwalają nam na obciążenie statku dodatkowym ciężarem albo użycie armaty, która skutecznie zrzuca maszyny znajdujące się na samiutkiej krawędzi.

Mimo że sterowanie opiera się tylko na przeciąganiu palcem, trzeba co najmniej kilkunastu minut, by dobrze je wyczuć. Początkowo wszystkie moje statki lądowały „za burtą”. Dopiero później byłem w stanie zaliczać sporo punktów, a jednocześnie atakować wrogów.

Jeśli chodzi o grafikę, Edge of the World prezentuje się bardzo dobrze. Już dawno nie widziałem gry pirackiej z tak dużym poczuciem humoru. Myślę, że jeśli tylko nie jesteście zbyt wybredni, będziecie zadowoleni z tego, co oferuje produkt studia Central Core.