EcoDriver – jeździj z głową, a nie szybko!

1
718

Samochodówki (a przynajmniej większość z nich) nie mają szans nauczyć czegoś pożytecznego. Zazwyczaj możemy w nich szaleć na drogach, niszczyć inne wozy, a nawet jak czasem dostaniemy mandat… wygrywamy kilka wyścigów i sprawa załatwiona. Ktoś nareszcie stwierdził, że tak dłużej być nie może i w ten oto sposób powstała zręcznościówka EcoDriver. W niej nie liczy się szybkość, a normalna, inteligentna jazda.

Produkcja EcoDriver nie należy do tych wyjątkowo skomplikowanych. Mamy dostępny w niej tylko jeden tryb zabawy, a najważniejszym celem – i w zasadzie jedynym – jest bicie własnych rekordów. Wyniki wyrażone są w przebytych metrach i – jak nietrudno się domyślić – lepsze są wtedy, gdy nie szarżujemy oraz nie próbujemy popisywać się przed innymi kierowcami.

ecodriver

Nie dysponujemy w tym przypadku wirtualną kierownicą. Do naszej dyspozycji oddano za to swego rodzaju dźwignię, która służy do ruszania lub zwalniania, a na liczniku wskazującym aktualną prędkość widzimy miejsce, kiedy należy zmienić bieg na wyższy lub niższy. Oczywiście, to jeszcze nie wszystko, bo chociaż samochód sam pędzi do przodu, my musimy wyprzedać, mijać oraz hamować na czerwonych światłach. Na niektórych drogach pojawiają się też ostrzeżenia, że jedziemy za szybko. Niby wszystko to znamy z życia codziennego, ale czy zawsze książkowo stosujemy się do przepisów? No, na to pytanie musicie już odpowiedzieć sobie sami.

Bardzo łatwo opanować podstawy gry EcoDriver, ale osiąganie jakichś spektakularnych rezultatów nie jest kwestią kilku minut treningu. Szczerze powiedziawszy, nie jestem przekonany, czy owa rozgrywa jest w stanie wciągnąć każdego, ale na pewno fani standardowych samochodówek ucieszą się na wieść, że będą mogli wreszcie spróbować czegoś nowego i bardziej realistycznego.

eco1

EcoDriver automatycznie synchronizuje wyniki z usługą Google Play Games, dzięki czemu rywalizujemy nie tylko z samym sobą, lecz także z innymi użytkownikami smartfonów. Niestety, nie zdecydowano się na sklepik z dodatkami, a jedynym urozmaiceniem są pieniążki, które tankują mobilny pojazd.

Oprawa audiowizualna w EcoDriver jest jak najbardziej godna pochwały. Minimalistyczne samochody i otaczający je świat prezentują się znakomicie i na pewno nie dostrzeżecie w tej kwestii wielu wad.