Dynamite Fishing – poczuj smak TNT, rybo!

0
556

Tradycyjną metodą łapania ryb jest ta, w której używamy wędki i wszystkiego, co jest do niej potrzebne. Mimo to, autorzy gry Dynamite Fishing przekonują nas, że najlepszymi efektami mogą pochwalić się osoby korzystające z lasek dynamitu. Nie ma sensu rozwodzić się na temat tego, czy jest to faktycznie dobra metoda, czy też nie, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że rozwalanie mobilnych ryb potrafi wciągnąć lepiej, niż wyścigi szybkimi samochodami.

Gra Dynamite Fishing pozwala nam wcielić się w postać jednego z kilku wędkarzy, których marzeniem jest zdobycie wszystkich najważniejszych trofeów w branży. Jak wiadomo, tradycyjne wędki nie zawsze zdają rezultaty, dlatego też wspomniane osoby postanawiają skorzystać z czegoś efektywniejszego, a jednocześnie bardziej wybuchowego. Czy im się to opłaci? Na to pytanie będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami.

Opisywana produkcja daje przede wszystkim okazje do uczestniczenia w różnego rodzaju zawodach. Podczas nich naszym celem jest złapanie jak największej liczby pływających pod wodą stworzeń. Sprawa jest o tyle trudna, że plany lubią krzyżować nam inne postaci, natomiast polem rozgrywki nie zawsze jest spokojna i pozbawiona jakichkolwiek fal woda.

Tradycyjnie już, dzięki zwycięstwom możemy ulepszać bohatera oraz posiadany przez niego sprzęt. W przypadku Dynamite Fishing są to głównie bronie oraz łodzie, ale nie takie tradycyjne, lecz wanny, pływające łoża i tym podobne. Wiadomo, że fani realizmu nie będą tym zachwyceni, ale pamiętajmy, iż opisywane dzieło mobilne stworzone zostało przede wszystkim po to, by poprawiać humor i robi to wyśmienicie.

Sterowanie zastosowane w grze nie sprawia najmniejszego problemu, gdyż opiera się na obsłudze dotykowej konsoli, a z tym raczej trudno sobie nie poradzić. Niestety, Dynamite Fishing nie jest pozbawione wad. Mowa tu, między innymi, o mikropłatnościach oraz wyświetlających się reklamach. Te drugie znacząco wpływają na estetykę, a ich usunięcie wycenione zostało aż na… 13 złotych.

Ogólnie rzecz biorąc, wybuchowa zabawa oferowana w produkcji studia HandyGames to kawał dobrej roboty. Byłem bardzo sceptycznie do niej nastawiony, ale po kilkudziesięciu minutach gry śmiało mogę napisać, iż nie żałuję ani jednej chwili spędzonej z Dynamite Fishing.