Dustoff Heli Rescue – jak im nie pomożesz, nikt tego nie zrobi!

0
576

Macie dość gier, w których tylko trzeba niszczyć, zabijać albo robić wszystko, by dobrze się żyło tylko głównemu bohaterowi? Mniemam, że w Dustoff Heli Rescue znajdziecie coś, czego od dawna szukacie. Jeżeli zawsze chcieliście pomagać ludziom, a do tego marzyła Wam się podróż helikopterem, długo nie będę musiał Was namawiać do zagrania we wspomnianą produkcję!

Dustoff Heli Rescue to mobilne dzieło przypominające pod względem graficznym klasycznego Minecrafta. Kanciasty kształt głów czy też śmigieł nie powinien jednak w tym przypadku mylić – gra mówi o dość poważnym temacie, jakim jest ratowanie ludzkich żyć, a do tego wszystkiego… naprawdę wciąga!

hel1

Pierwszą misją jest tutorial. Uczymy się w nim tego, jak startować helikopterem, w jaki sposób wykonywać lądowanie i – co najważniejsze – jak odnajdować i zabierać na pokład zagubionych, poszkodowanych żołnierzy. Mimo że na początku system sterowania wydaje się dość zagmatwany, nie wierzę, by ktoś z Was opanował go w czasie dłuższym niż jedna minuta.

W produkcji Dustoff Heli Rescue nie chodzi o bicie rekordów punktowych. Liczy się tylko czas, w jaki uratujemy wszystkich zaginionych. Im szybciej uda nam się zrealizować zadanie, tym lepszą ocenę dostaniemy na sam koniec. Ta z kolei przekłada się na to, jakim medalem będziemy się mogli pochwalić. Nie bawimy się tutaj w modyfikowanie maszyn (mamy trzy do wyboru), ani nic z tych rzeczy. Może to i dobrze, bo sklepiki z wirtualnymi gadżetami są dość pospolite.

hel

Opisywana gra jest darmowa, dlatego też nie zabrakło w niej reklam. Na szczęście, autorzy nie robią wszystkiego, by na nas zarobić i nie zdecydowali się na wykorzystanie wielu mikropłatności. Czy to dobrze? Wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista i raczej nie trzeba więcej się na ten temat rozwodzić.

Chociaż kilkadziesiąt misji dostępnych w Dustoff Heli Rescue pozwala na jakieś półtorej godziny nieprzerwanej zabawy, spokojnie możecie zainstalować tę zręcznościówkę i zabrać ją ze sobą do szkoły czy pracy. Nie wymaga połączenia z internetem, dzięki czemu można korzystać z niej dosłownie wszędzie.