Dustland – steampunkowe pojedynki na ekranie

0
644

W świecie Dustland przetrwają tylko najlepsi. Jeżeli uważacie, iż podołacie wyzwaniu i będziecie w stanie zniszczyć każdego mechanicznego wroga, który stanie na Waszej drodze, rozgrzejcie swoje szare komórki i przygotujcie się na łamigłówkową zabawę w dobrym, steampunkowym stylu!

Można sobie myśleć, że twórcy Dustland poszli na łatwiznę, bo w końcu przygotowali coś, czego jest w Google Play pełno. Czy jednak aby na pewno? Przede wszystkim trzeba wspomnieć o jednym – opisywana w tym wpisie gierka nie jest zwykłą układanką i na pewno wszyscy z Was znajdą w niej coś świeżego i porywającego.

dust

Świat Dustland pełny jest dobrych oraz złych postaci. Zarówno te pierwsze, jak i drugie nie należą do najnormalniejszych w świecie, mają charakterystyczne sposoby na zabijanie oraz odnajdują się w konkretnym żywiole. Mimo że na swojej drodze spotykamy silniejszych oraz nieco słabszych bohaterów, warto zbierać zwolenników w różnych środowiskach. W końcu – jak wiadomo nie od dzisiaj – im pokaźniejsza armia, tym większe szanse na zwycięstwo.

Rozgrywka w Dustland na pozór polega jedynie na łączeniu ze sobą takich samych symboli. Warto jednak dodać kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze, w każdej planszy mierzymy się z oponentami. Po drugie, elementy zabawy reprezentują konkretne żywioły i aby zadać cios, musimy posiadać w szeregach swojej armii wymaganego wojownika. I po trzecie w końcu – przygotowane wyzwania po pewnym czasie stają się dość wymagające i trudno je ukończyć raz-dwa.

dust1

Dzięki zwycięstwom zyskujemy punkty doświadczenia oraz zdobywamy nagrody. Tymi ostatnimi są przede wszystkim nowe postaci, które możemy ulepszać, zwiększając ich zdolności ofensywne oraz defensywne. Oczywiście, w Dustland znalazło się też miejsce dla mikropłatności i to przede wszystkim dzięki nim w szybkim tempie można kupić wypasionego bohatera albo inne przydatne „bajery”.

Mimo że gierka z tego wpisu jest „macz trójką”, nie można napisać o niej, że jest brzydka. Jeżeli o mnie chodzi, uważam, iż prezentuje się znacznie lepiej od większości podobnych produkcji. Szkoda tylko, że nieco gorzej mają się dźwięki. Wydają się one zupełnie nie pasować do charakteru zabawy i klimatu rozgrywki.