Dungeon Link – to nie taka tam zwykła nawalanka, tutaj trzeba pomyśleć!

0
625

Eksplorowanie lochów i zdobywanie punktów doświadczenia kojarzy się głównie z bezmyślnym trafianiem „na ślepo” we wszystko, co się rusza. Dungeon Link to mobilny RPG-ek zupełnie inny od wszystkich. A to dlatego, że w nim potrzebujemy czegoś więcej, niż efektywnego miecza. Owym „czymś” jest dobrze myśląca główka.

Opisywana produkcja pozwala nam wcielić się w grupę śmiałków, która postanawia rozprawić się z władcą demonów. Na samym początku, czyli po ukończeniu tutorialu, musimy radzić sobie w pojedynkę, jednak bardzo szybko udaje nam się zrekrutować nowych sojuszników. Oczywiście, najpierw nie należą oni do jakiejś silnej elity, ale nasza w tym głowa, by w miarę szybko się to zmieniło.

 System walki w grze wygląda inaczej, niż w innych RPG-ach. Co prawda, w Dungeon Link także wszystko odbywa się w trybie turowym, ale nasze starania polegają nie tylko na wyborze odpowiedniej broni. Tutaj musimy również dobrze rozplanować każdy ruch, ponieważ tylko wtedy możemy liczyć na to, że  pokonamy tych najniebezpieczniejszych wrogów.

Jak dokładnie wygląda rozgrywka w Dungeon Link? Każdy etap, w którym musimy wyeliminować konkretną liczbę oponentów, składa się z kilku małych plansz zbudowanych z maciupkich kwadratów. Naszym cel polega na wskazywaniu drogi po owych polach i tym samym na atakowaniu. Musimy pamiętać, że każdy bohater musi dotrzeć od wyznaczonego punktu startu do mety, a jeżeli wykorzystamy wszystkie elementy poziomu, będziemy mogli skorzystać z ataku specjalnego.

Dungeon Link liczą się awanse na wyższe poziomy, dobrej jakości sojusznicy oraz – niestety – prawdziwe pieniądze. Dzięki tym ostatnim możemy przekonać się o tym, jak wiele potrafią zdziałać mikropłatności, a więc stać na nas dużo lepsze wyposażenie i tak dalej, i tak dalej.

Zaczynając przygodę z Dungeon Link, głównie skupiamy się na rozgrywce w pojedynkę, czyli z wirtualnymi przeciwnikami. Kiedy już jednak dotrzemy do pewnego poziomu, możemy sprawdzić się na arenie PvP. Teoretycznie, powinna być ona świetną zabawą. W praktyce pokazuje jednak, że tylko osoby o grubym portfelu mogą zwojować wirtualny świat.

Grafika i dźwięki w grze nie są wyjątkowo cudowne, ale raczej nie powinny nikomu z Was zbytnio przeszkadzać w dobrej zabawie. Na pewno to świetna propozycja dla fanów niestandardowych RPG-ów. Gdyby nie tak wiele mikropłatności, byłoby z nią jeszcze lepiej.